Zavřít reklamu

Když jablečná společnost již před téměř dvěma týdny představila své nové vlajkové lodě v podobě iPhonů 11 Pro a 11 Pro Max, nebála se zmínit o tom, že nový čip A13 Bionic je oproti tomu loňskému až o 20 % výkonnější. Na papíře jsou tato čísla vždy většinou skvělá, důležité je však to, jak se promítnou do reality. A podle posledních testů v iOS 13 to vypadá, že se o žádnou slávu nejedná, ba naopak. Na YouTube se od známého uživatele EverythingApplePro objevilo video, kde dotyčný testuje rychlost spouštění aplikací na iPhonu 11 Pro proti iPhonu XS a proti iPhonu X. Jak tento test dopadl?

Určení výkonnosti telefonu pomocí testování rychlosti spouštění aplikací je velice populární, jelikož právě v tomto případě se jedná o čin, který uživatel provádí na denní bázi. Výkonnostní test zaměřený na spouštění aplikací se provádí tak, že jsou přesně dané aplikace, které se na každém zařízení spustí. Jakmile se tento seznam aplikaci spustí, tak se provádí ještě druhé kolo spouštění. Druhé kolo slouží k posouzení toho, zdali je zařízení schopné udržet všechny dříve spuštěné aplikace v paměti RAM, či nikoliv. Při samotném testování začal iPhone X hned na začátku pochopitelně ztrácet, iPhone 11 Pro si však oproti iPhonu XS držel minimální náskok. Při druhé fázi testování si lze povšimnout, že iPhone XS dokázal v paměti RAM udržet více aplikací, než nový iPhone 11 Pro. Vítězem testu se tedy stal iPhone XS s časem 5 minut a 21 sekund, na druhém místě se umístil iPhone 11 Pro s časem 5 minut a 49 sekund, iPhone X poté zaostal na poslední příčce s časem 7 minut a 27 sekund.

Na závěr je nutné zmínit, že iPhone XS a iPhone 11 Pro disponují stejnou pamětí RAM, která má hodnotu 4 GB. Pokud se tedy ptáte, proč iPhone XS zvítězil na iPhonem 11 Pro, tak je v této chvíli těžké odpovědět. Může se jednat o nedoladěnost první veřejné verze systému iOS 13, anebo na iPhonu 11 Pro musí běžet více systémových procesů, které jsou na paměť RAM náročnější. V potaz musíme brát také fakt, že oficiální aplikace Fotoaparát od Applu se na nových vlajkových lodí dočkala kompletního přepracování. Najdete v ní nové funkce a lehkou změnu uživatelského rozhraní. Je tedy dosti možné, že nová aplikace potřebuje více výkonu, potažmo paměti RAM. Očekává se, že v dalších verzích iOS 13 dojde ke zlepšení optimalizace tohoto systému pro nové vlajkové lodě, čímž by měl iPhone 11 Pro ve stejném testu loňský iPhone XS rozdrtit. Prvních změn si budeme moci všimnou hned v úterý, kdy vychází iOS 13.1.

Související články

Dnes nejčtenější

.