Zavřít reklamu

Tak jako tomu bylo v minulých letech, i letos poskytl Apple nové iPhony několika zahraničním redaktorům, aby je zrecenzovali ještě před jejich uvedením na trh. Pokud ale čekáte, že se mu recenzenti za jeho vstřícný krok odměnili veskrze kladnými recenzemi, jste na omylu. V recenzích se totiž velmi často objevují názory, že novinky nic příliš převratného nepřinesly a upgrade z iPhonu X, nad kterým mnoho zákazníků uvažovalo, příliš smysl nedává. 

Recenzenti z CNBC o nových iPhonech sice prohlásili, že se jedná o nejlepší telefony, které kdy Apple vyrobil, krom větší obrazovky a lepšího zvuku na ně ale upgrade z iPhonu X příliš smysl nedává. “Reproduktory zní úžasně. Jsou výrazně hlasitější než u iPhonu X a celkově znějí o poznání lépe. Líbí se mi i možnost rozostřovat pozadí po vyfotografování snímku,” hodnotí recenzent. Ve svých řádcích pak poukazuje i na velmi dobrou výdrž baterie či vylepšenou voděodolnost. Nicméně i přes všechny tyto pozitiva doporučuje zákazníkům, kteří přemýšlí nad upgradem, počkat na iPhone XR.

V podobném duchu se nesla i recenze portálu Mashable. V té totiž zaznělo, že jedinými důvody k upgradu z iPhonu X jsou vylepšený fotoaparát a potažmo i větší displej u modelu XS Max. Víc věcí, které by majitele loňských “desítek” k přechodu přiměly, byste hledali jen těžko. Na druhou stranu právě fotoaparát je podle recenzentů skutečně perfektní a nechává za sebou i konkurenci s Androidem. I tento portál však zákazníkům chystajících se na upgrade radí, ať pár týdnů počkají a vyzkouší si iPhone XR. Ten totiž nabízí prakticky všechny funkce prémiové řady krom vynikajícího OLED displeje a duálního fotoaparátu. Tyto absence ale vyvažují barevné varianty.

Vyčkání na příchod iPhonu XR doporučuje i New York Times, jehož recenzent je přesvědčen o tom, že je velikost displeje iPhonu XS Max pro mnoho lidí nepraktická a tou neideálnější variantou se tak stane 5,8” model. Nicméně 6,5” iPhone si své zákazníky také bez problému najde. Pří výběru nového iPhonu by si pak měli zákaznici určitě vyzkoušet všechny tři modely, díky čemuž zjistí, co jim nejvíce vyhovuje. I iPhone XR by to totiž dle něj mohl bez problému být. 

Se stejnou písničkou přišel i Tech Radar. Jeho recenzent sice potvrzuje, že je iPhone XS tím nejlepším, co Apple doposud vytvořil. Na druhou stranu se ale přesně tohle od nové vlajkové lodi očekává. Otázkou tak podle něj spíše je, zda se Applu podařilo do tohoto telefonu dostat tolik novinek, aby byl tím nejatraktivnějším zbožím pro nákup a aby překonal veškerou konkurenci. “iPhone XS je v mnoha ohledech skutečně dobrý, ale rozhodně nepřináší žádný obří upgrade, na rozdíl od iPhonu X, a nic tím pádem tak na rozdíl od loňského iPhonu X nedefinuje. Za největší upgrady se dá označit fotoaparát, který vyniká hlavně díky Smart HDR,” hodnotí Tech Radar telefon. Jako zajímavá alternativa se tak nabízí iPhone XR, který disponuje většinou funkcí z prémiové řady a navíc je za velmi příznivou cenu. 

Recenzent portálu Telegraph se zaměřil především na 6,5” iPhone XS Max, který označil za vrchol gigantismu smartphonů. Novinka disponuje obřím displejem, velkou baterií a i velmi vysokou cenou. Je sice skvělá, ale pokud zrovna obří displej nepotřebujete, určitě se podle Telegraphu vyplatí počkat na to, jak si povede iPhone XR. 

Recenzent Tom’s Guide by doporučil přechod na nový iPhone XS či XS Max především uživatelům se staršími telefony. Právě pro ty to totiž bude opravdu obrovský skok. V případě majitelů iPhonu X ale upgrade prý příliš smysl nedává.

Recenzí na se internetu objevilo o poznání více, všechny však vypadají víceméně shodně. Nové iPhony XS a XS Max jsou zkrátka velmi povedené, nenabízí však nic, z čeho by si zákazník takříkajíc sedl na zadek. Pokud oceníte velký displej, parádní fotoaparát a rychlost, budou pro vás tyto smartphony jasnou volbou. Pokud ale hledáte velké inovace či chcete ušetřit, tyto modely pro vás tím pravým ořechovým nebudou. Ostatně, přesně z tohoto důvodu Apple stáhl z nabídky iPhone X. Kdyby totiž jeho cenu snížil, dá se předpokládat, že by mnoho zákazníků sáhlo raději po něm, než po dražším a mírně vylepšením XS.

iphone xs max fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější