Zavřít reklamu

Volání mnoha jablíčkářů bylo konečně vyslyšeno. V iOS 13 jsme se totiž konečně dočkali přepracování ukazatele hlasitosti, který se zaktivuje při její regulaci pomocí bočních tlačítek. Zatímco ukazatel z iOS 12 zakrývá při aktivaci značnou část středu displeje, nový ukazatel v iOS 13 je vcelku nenápadně umístěn na levém boku displeje.

Jakmile nový ukazatel hlasitosti zaktivujete, objeví se v úrovni tlačítek hlasitosti relativně velký “jezdec” pro její regulaci, který vypadá jako ten v Ovládacím centru. Ten se však záhy zmenší na nenápadnou úzkou čáru, která zobrazuje úroveň hlasitosti. Tu můžete nově regulovat jak bočními tlačítky, tak i tažením prstů, stejně jako tomu je v již zmíněném Ovládacím centru. Jedná se tak bez debat o uživatelsky příjemné řešení, za které bude Apple mnohými vychválen. 

Takto novinka vypadá: 

Kromě nového indikátoru hlasitosti toho přinesl iOS 13 daleko více. Po letech čekání jsme se totiž dočkali například vymodleného Dark Modu, který přebarví bílé prostředí iOS do černé, či výrazného přepracování Připomínek a Poznámek. Za zmínku stojí i nové možnosti pro Animoji, které si můžete nyní přizpůsobit například make-upem, rtěnkou či dokonce AirPody. Pokud jste tedy milovníky této vychytávky, mohla by vám vykouzlit úsměv na tváří. Potěší však i zrychlení Face ID o parádních 30 % či zrychlení startu iPhonu o zhruba 50 %. Na ostatní novinky se pak podíváme v následujících dnech v rámci beta testování.

Související články

Dnes nejčtenější