Zavřít reklamu

V závislosti na kvalitě skladeb uvnitř vašeho jablečného zařízení může dojít k nepříjemné situaci. Osobně jsem se už několikrát setkal s tím, že byly rozdílné skladby nahrány s jinou hlasitostí. V praxi to znamená, že si zesílíte skladbu, která má slabý zvuk. Jakmile tato skladba skončí, tak přijde na řadu klasicky nahraná skladba. Poté ihned hledáte po kapsách váš iPhone, abyste hlasitosti snížili, jelikož je dost možné, že vám za malou chvíli prasknou ušní bubínky. Naštěstí i Apple na tuto záležitost myslel a do operačního systému iOS přidal speciální funkci, která tomuto problému zabrání.

Jak v iOS zlepšit vyvážení hlasitosti skladeb

Na vašem iPhonu či iPadu přejděte do nativní aplikace Nastavení. Zde se poté přesuňte o něco níže a hledejte záložku Hudba. Po nalezení na záložku klikněte. Zobrazí se informace o předplatném Apple Music, o ekvalizéru, limitu hlasitosti a další. Nás však zajímá poslední funkce Vyrovnat hlasitost. Po aktivaci této funkce dojde k vyvážení hlasitosti přehrávaných skladeb. To znamená, že se hlasitost skladeb „normalizuje“. Vy už tak nebudete muset zběsile hledat telefon, když dojde na přehrání jiné skladby.

S tímto problémem se setkáváme i v televizi, nejčastěji u televizních reklam. Když sledujete film, tak je naprosto běžné, že má nízkou hlasitost. Proto hlasitost zvýšíte, abyste lépe slyšeli. Poté však najednou v televizi skočí reklama, která vám utrhne uši. Namísto iPhonu tak hledáte ovladač, abyste televizi urychleně ztlumili.

apple-music-fb

Související články

Dnes nejčtenější