Zavřít reklamu

Pro volání jsou určeny především iPhony a jiné konkurenční telefony, to není nic nového. Jablečný ekosystém však umožňuje uskutečnit hovor například z iPadu nebo MacBooku. Abyste mohli hovory na ostatní zařízení provádět, musíte mít zařízení v dostatečné blízkosti iPhonu, dále musí být zařízení připojeno k Wi-Fi a na závěr musí být pod stejným Apple ID. Volání skrze jiná zařízení se tak hodí především doma, kde můžete hovory provádět jednoduše téměř na každém vašem jablečném přístroji.

Hovory na iPadu, Macu a dalších

Nejdříve je nutné, abyste se chopili vašeho iPhonu, který bude sloužit jakožto hlavní zařízení. Na iPhonu poté otevřete Nastavení a přejděte do kolonky Mobilní data. Zde rozevřete možnost Na ostatních zařízeních a aktivujte funkci Hovory na ostatních zařízeních. Níže v seznamu se poté ujistěte, že máte aktivní zařízení, pomocí kterého chcete přijímat hovory. V mém případě se jedná o vlastní MacBook Pro a zapůjčený Mac mini, na který se v blízké době na našem portálu objeví recenze. Jakmile máte aktivováno, tak je z půlky hotovo.

Nyní se musíte přesvědčit, že máte aktivováno přijímání hovorů z iPhonu na ostatních zařízeních. V případě iOS (tzn. například iPadu) přejděte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté sjeďte níže a rozklikněte kolonku FaceTime. Tady už stačí pouze povolit funkci Hovory z iPhonu.

Pokud chcete hovory povolit na macOS (tzn. na Macu nebo MacBooku), tak zapněte aplikaci FaceTime a v horní liště klikněte na tučný text FaceTime. Zobrazí se rozevírací menu, ve kterém rozklikněte možnost Předvolby… V novém okně, které se zobrazí, už se pouze stačí přepnout do kolonky Nastavení a zde aktivovat funkci Hovory z iPhonu.

Osobně to mám nastaveno tak, že když mi někdo zavolá, tak se mi oznámení o hovoru zobrazí samozřejmě na iPhonu, ale také na Apple Watch a na MacBooku. Ať už jsem tedy kdekoliv, tak hovor mohu pohodlně přijmout. Pokud jsem v pracovně, přijmu hovor na Macu, pokud jsem například v kuchyni, tak mi nedělá problém hovor přijmout na Apple Watch. Jednoduše řečeno, hovor přijmu tam, kde mi to zrovna vyhovuje. Stejně tak, jak můžete hovory na jiných zařízeních přijímat, tak je můžete i provádět.

macbook telefon

Související články

Dnes nejčtenější