Zavřít reklamu

V letošním roce nám toho společnost Apple stihla nadělit poměrně dost, ať už jde o nové iPady, aktualizovaný iPod nebo nové AirPods. Blíží se ale září a s ním také představení nových iPhonů či nové generace Apple Watch. Jakých novinek od Applu bychom se mohli do konce letošního roku ještě dočkat?

iPhone 11

Stejně jako v uplynulých letech by i letos měl Apple představit trojici nových iPhonů. Spekuluje se o tom, že dva ze tří letošních modelů budou vybaveny trojitým fotoaparátem s ultra širokoúhlým objektivem, hlavním materiálem by mělo být sklo. Model, který přijde coby nástupce loňského iPhonu XR, by měl disponovat „pouze“ duálním zadním fotoaparátem. Na to, jak bude iPhone 11 s největší pravděpodobností vypadat,  se můžete podívat do fotogalerie renderů v našem shrnujícím článku.

Apple Watch Series 5

Již několik let po sobě je u Applu také tradicí představit spolu s novými iPhony také novou generaci chytrých hodinek Apple Watch. Apple Watch Series 5 by mohly být vybaveny novým procesorem, nabídnout nové funkce, jako je třeba nativní aplikace pro sledování spánku, a vylepšení by se měla dočkat i životnost jejich baterie. Mluví se také o příchodu modelu s keramickým tělem. Rozměry hodinek by měly zůstat na 40 a 44 milimetrech, kromě keramiky spekuluje také o titanu. Zatím ale není jasné, zda případná keramika a titan nahradí stávající materiály, kterými je hliník a ocel, nebo se zkrátka jen dočkáme více verzí hodinek.

Apple TV+

Apple již v minulosti slíbil, že se v budoucnu hodlá intenzivněji zaměřit na služby. To, že svému slibu chce dostát, potvrdil na letošní březnové Keynote, kdy oznámil příchod hned tří nových služeb. Kromě herní Apple Arcade a zpravodajské Apple News+ je to Apple TV+ – streamovací platforma, tvořená většinou původním obsahem. Spuštění služby, plné pořadů se zvučnými jmény, se dočkáme letos na podzim.

Apple Arcade

Mezi další novinky letošního roku bude patřit také Apple Arcade – herní služba na bázi předplatného, která postupně nabídne stovky lákavých titulů. Její oficiální datum vydání ani přesnou výši měsíčního předplatného zatím neznáme, vše potřebné ale jistě odhalí blížící se zářijová Keynote. Co naopak už víme je to, že předplatné bude možné sdílet přes rodinné sdílení, díky čemuž budou moci rodiny plné hráčů výrazně ušetřit. Snad tedy bude stát tato služba, která je bezesporu jednou z nejočekávanějších věc jablečného letoška, za to.

Mac Pro

Apple letos po dlouhých letech konečně představil také nový, modulární Mac Pro. Ten u některých vzbudil jistou kontroverzi jak svým vzhledem, tak i poměrně vysokou cenou. Počítač, jehož cena začne na šesti tisících dolarech, by se měl začít prodávat letos na podzim. Kromě Macu Pro Apple také představil neméně nákladný nový monitor Pro Display za pět tisíc dolarů a stojánek Pro Stand za 999 dolarů. Stejně jako Mac Pro by se také Pro Display a Pro Stand měl začít prodávat letos na podzim.

16″ MacBook Pro

Již poměrně dlouho se spekuluje i o příchodu 16″ MacBooku Pro. Ten bude cílit díky svému brutálnímu výkonu především na profesionální uživatele a v nabídce Applu nahradí stávající 15″ modely. Zajímavé přitom je, že oproti tomuto modelu by se neměly novinky nikterak zvětšit, jelikož větší úhlopříčky má Apple docílit především výrazným zúžením rámečků kolem displeje. Další zajímavou novinkou má pak být nasazení zcela nového typu klávesnice, který by měl kombinovat nůžkový a motýlkový mechanismus a díky tomu by tak měl nabízet jak komfort, tak spolehlivost. Právě tou totiž motýlkové klávesnice, které Apple nyní u svých produktů využívá, rozhodně neoplývají. Těšit se dále můžeme na nové procesory, nové konfigurace RAM či grafických karet a snad i nové úložné varianty.

iPad

Letos na podzim bychom se kromě dalších zmíněných produktů mohli dočkat také nových, levnějších klasických iPadů. Zatímco loňské iPady měly úhlopříčku displeje 9,7 palce, ty letošní by se měly zvětšit na 10,2 palce. Stejně jako loňské modely by i ty letošní měly nabídnout podporu Apple Pencil, dočkat by se měly také nových procesorů a navýšení RAM paměti či klasického Touch ID. To u tohoto modelu Apple velmi pravděpodobně nasadí především kvůli cenovým úsporám. Spekuluje se totiž o tom, že novinka bude prodávána za stejnou cenu jako její předchůdce – tedy za méně než 9 tisíc korun „v základu“. Na Face ID a úzké rámečky kolem celého dotykového panelu tedy raději zapomeňte. Více informací se můžete dočíst zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.