Zavřít reklamu

Představením nového modelu iPhonu s názvem iPhone X si minulý rok Apple docela zavařil. Samozřejmě, že ne špatnou kvalitou nejdražšího modelu, ale právě jeho názvem. Už dříve jsme si zvykli, že často Apple po „nově očíslovaném“ modelu přinese další rok telefon pouze s přidáním „s“ na konec. Poprvé tak učinil už v roce 2009 s iPhonem 3GS a zatím naposledy u 6s. „Sedmička“ tuto verzi nedostala a Apple představil rovnou iPhonu 8 s X po boku. Jak tedy Apple pojmenuje své nadcházející telefony?

Podle několika náznaků je už téměř jisté, že se dočkáme tří iPhonů. Nejlevnější bude 6.1palcový s LCD displejem, následovat bude 5.8palcový OLED a nejdražší varianta bude 6.5palcový model také s OLED displejem. Navíc se iPhony s lepším displejem zřejmě dočkají i lepší kamery, více paměti RAM a možná i většího úložiště a kvalitnějších materiálů. Tipy na jejich názvy jsme si rozdělili do dvou kategorií – dva modely s OLED displejem, které budou brány jako vlajkové lodi nabídky Applu a levnější iPhone s LCD displejem.

iPhony s OLED displejem

iPhone 9 a iPhone 9 Plus – iPhone X byl a bude pouze jeden a Apple na toto označení nenaváže, nové iPhony budou pokračovat v číselné řadě a po 8 a 8 Plus se tedy dočkáme 9 a 9 Plus. Toto není moc pravděpodobná varianta.

iPhone 11 a iPhone 11 Plus – Stejný příklad jako výše, jen Apple vezme X jako 10 a nyní na něj naváže iPhonem 11 a 11 Plus. Toto je pravděpodobnější varianta než ta výše zmíněná a Apple by mohl římské číslice používat pouze u jubilejních iPhonů.

iPhone X a iPhone X Plus nebo Xs a Xs Plus – Apple zůstane u označení X a půjde zkrátka o „iPhone X 2018“, případně letos přidá do označení známé „s“. Je možné, že by jsme se dočkali úplného odstranění číslování?

iPhone X2 a iPhone X2 Plus – Restart číslování od loňského modelu s tím, že X bude jakýsi milník v éře iPhonů, které budou nyní vždy iPhone X s číselným označením. Tato varianta je celkem pravděpodobná.

iPhone a iPhone Plus – V jednoduchosti je síla, a tak dojde k odstranění čísla a zůstane pouze iPhone, stejně jako tomu je nyní u iPadu. I zde by modely musely být označovány rokem vydání a pro uživatele se určitě nejedná o nejlepší variantu.

iPhone Pro a iPhone Pro Plus – Apple si vezme příklad z iPadů a prémiové modely označí slovíčkem Pro. Opět by šlo o celkem matoucí variantu pro zákazníky. Navíc „Pro Plus“ opravdu nezní dobře.

iPhone X svého nástupce dostane, jeho jméno je však zatím záhadou.

iPhone s LCD displejem

iPhone – Pokud tuto variantu nepoužije Apple u OLED modelů, mohl by zde zkrátka upustit od číslování a levnější iPhone by byl zkrátka iPhone.

iPhone SE nebo iPhone SE 2 – Apple zůstane u označování SE pro levnější modely svých iPhonů, nicméně vzhledem k velké odlišnosti od původního SE bychom čekali spíše označení SE 2. Tato varianta je možná docela pravděpodobná.

iPhone SE Plus nebo Pro – Odlišení se od současného modelu SE označením Plus či Pro, čímž by iPhone SE mohl zůstat v nabídce. Nicméně označení Pro u modelu s LCD displejem, když budou v nabídce kvalitnější OLED modely, nedává moc smysl. Tuto variantu tedy moc nečekáme.

iPhone 11 SE – Pokud Apple své prémiové iPhony pojmenuje 11 a 11 Plus, mohl by se tento jmenovat 11 SE. Opět by tím naznačil, že SE bude označení levnějších modelů budoucích iPhonů.

Samozřejmě je možné, že nás Apple překvapí a představí nové telefony se zcela jiným označením. Pokud bychom se však měli dočkat jedné z výše uvedených variant, jaké jsou podle vás nejpravděpodobnější? Tipovali bychom u OLED modelů zachování X v názvu. Pokud to bude s dvojkou či bez ní, to už je otázka, na kterou se dozvíme odpověď až na blížící se Keynote.

iPhone2018-colors-fb

Dnes nejčtenější

.