Zavřít reklamu

IKEA prvně oznámila, že přidá ke svému programu podporu HomeKitu v květnu. V srpnu tohoto roku vydala produkt s názvem TRÅDFRI, což je první bílá verze žárovky, která podporuje funkci ZigBee. Pomocí této funkce můžete žárovku TRÅDFRI přidat k síti Hue od Philipsu. Nyní se IKEA rozhodla do nabídky přidat také barevné verze žárovek. IKEA taktéž aktualizovala jejich firmware a aplikaci, přes kterou lze žárovky ovládat.

Zatím je dostupný jen jeden typ žárovky se závitem E27 a dodává se s dálkovým ovladačem, takže bude ještě nejspíše nějakou dobu trvat, než se dočkáme verze bez něj. IKEA se snaží oslovit netechnické zákazníky a pomalu jim ukazuje, jak jednoduše se dá s dálkovým ovladačem pracovat. Tímto se snaží své zákazníky přizpůsobit k ovládání žárovky přes stejně jednoduchou aplikaci. IKEA také potvrdila, že pracuje na své vlastní bráně s propojením HomeKitu, aby se nemusela vázat na Hue od Philipsu. Svou vlastní bránu by měla zpřístupnit na podzimu tohoto roku.

Dobrá zpráva je, že se žárovky dostávají na pulty všech prodejen. V USA už by neměl být problém žárovku sehnat. Špatná zpráva je, že jsou žárovky vcelku nespolehlivé. Proto se zde stále nabízí alternativa v podobě Philips Hue, než se IKEI podaří své produkty doladit.

Ještě se vrátím k již zmíněnému Philipsu – dnes tato společnost přidala kompatibilitu HomeKitu k dalším produktům. Jedná se o tlačítkové vypínače, stmívače a detektory pohybu.

Zdroj: 9to5mac.com

Související články

Dnes nejčtenější