Zavřít reklamu

Nakupujete rádi v IKEA a máte zároveň oblibu v moderních technologiích? Pak vás následující řádky rozhodně potěší. Švédský řetězec totiž oznámil, že jeho systém inteligentního osvětlení Trådfri, který nedávno s velkou slávou představil, bude kompatibilní i s Apple HomeKit.

Cenově dostupný sortiment výrobků pro domácí osvětlení byl oznámen koncem března a obsahuje různé LED žárovky, světelné panely, sadu pohybových senzorů, různé stmívače a lampy. Časem se nabídka produktů samozřejmě rozšíří, každopádně už teď je z čeho vybírat.

Nad ovládacím systémem doposud visel otazník a spíš se očekávalo, že HomeKit podporován nebude. IKEA však ve své tiskové zprávě uvedla, že podpora HomeKit už je ve fázi testování a zatím bez problému funguje. Pokud se neobjeví žádné komplikace, což se nepředpokládá, budeme moci nová inteligentní svítidla ovládat pomocí našich iPhonů, iPadů nebo Apple Watch velice brzy. Ovládání je též možné pomocí inteligentní umělé asistentky Siri, které se jako samostatného produktu dočkáme zřejmě už velmi brzy.

Inteligentní žárovky doslova za pár korun

Švédský řetězec počítá s rozšířením ovladatelnosti i na další platformy. V plánu je například kooperace s asistentkou Amazonu Alexou, nebo s Google Asistentem. IKEA tak jasně naznačuje, že jejím cílem je rozšíření této technologie do všech domácností. Pokud se jí opravdu podaří rozšířit ovládací funkce na širokou škálu platforem, určitě sklidí velký úspěch. IKEA je totiž známá svou cenovou dostupností a podle jejího webu tomu nebude jinak ani teď. Ceny se pohybují v rozmezí 299 až 2000 korun, což je určitě velmi příjemná cena. Pokud tedy lačníte po chytrých technologiích, které dodají trošku inteligence i vaši hloupé lampičce, neváhejte.

ikea-tradfri-fb

Dnes nejčtenější

.