Zavřít reklamu

Další rok uběhl jako voda a v minulém roce představené iPhony XS, XS Max a XR už za pár týdnů přijdou o titul vlajkových lodí společnosti Apple. V rámci zářijové konference, kterou jablečná společnost plánuje vždy v první polovině měsíce září, dochází již po dobu několika let k představení nových iPhonů. Kromě nich se navíc dočkáme také oficiálního spuštění nových operačních systémů pro širokou veřejnost. Jak už to bývá zvykem, tak se první koncepty chystaných iPhonů objevují na internetu již několik měsíců před samotným vydáním. V některých případech se dokonce objeví i funkční kopie, pomocí kterých si můžeme udělat obrázek o tom, jak budou nové iPhony vypadat.

První informace o nových iPhonech zpravidla přináší výrobci příslušenství pro iPhone. Ať už se jedná o ochranné obaly, či tvrzená skla, tak nám oba tyto produkty mohou často naznačit mnohé o tom, k jakému designu se jablečná společnost uchýlí. V tomto případě je téměř 100% jasné, že se Apple u nového iPhonu 11 rozhodne pro obří čtvercový modul na zádech zařízení, ve kterém budou umístěny hned tři čočky fotoaparátů, společně s LED diodou. Kromě obalu se čtvercovým výřezem se také objevily ochranné prvky samotného čtvercového modulu, který bude již tradičně ze zařízení vystupovat, a tak bude ohrožen i v případě, že budete zařízení chránit obalem. V galerii si můžete prohlédnout ochranné prvky od výrobce mobilefun.co.uk.

Nyní se však pojďme přesunout od obalů k renderům zařízení, které nám jednak řeknou o mnoho více, a také jsou o mnoho realističtější. O rendery iPhonu 11 a iPhonu 11 Max se postaral OnLeaks, který těží prakticky jen a pouze na tom, že uveřejňuje leaky chystaných zařízení. OnLeaks je jedním z nejlépe informovaných lidí, kteří se zajímají o úniky informací z jablečné společnosti. V minulosti se OnLeaks podařilo s vydatným předstihem společnost informovat o vzhledu revolučního iPhonu X, o rok později také iPhonu XS, XS Max a iPadu Pro. Jeho rendery se se skutečností sjednocovaly téměř 100% a lišily se pouze v těch nejmenších detailech. Proto lze právě tyto rendery považovat za naprosto důvěryhodné.

Že se pro mnohé uživatele škaredého zadního modulu pro čočky fotoaparátu doopravdy dočkáme informoval také Hasan Kaymak, který rendery ztvárnil taktéž naprosto parádně. Tomu se povedlo vytvořit naprosto reálnou atmosféru a osobně bych nepoznal, že se jedná o ztvárnění počítačové grafiky. Na fotografiích si můžeme prohlédnout iPhone 11 v celé své kráse, a to jak zepředu, tak i zezadu. Kaymak si dal také práci se ztvárněním operačního systému, aby mohl rendery pořídit i s aktivním a odemknutým displejem. Rendery jsou to doopravdy luxusní a podívat se na ně můžete opět v galerii, kterou přikládám.

Jaké by to asi bylo, kdy se Apple uchýlil k naprosto jinému designu, než se očekává? Co když už má jablečná společnost dost úniků a chce veřejnost pouze zmást? Tyto kroky jsou velice nepravděpodobné, avšak jediný Apple ví, co má za lubem. Jedny z prvních leaků, které se objevily hned na začátku letošního roku, vyobrazují iPhone 11 s modulem čoček fotoaparátů umístěným uprostřed zařízení vedle sebe, hned na logem Apple. O tyto rendery se postaral portál CompareRaja, který se nikdy v minulosti k žádným významným, a už vůbec ne pravdivým únikům, nepodepsal. Mnohým uživatelům se tohle uspořádání čoček líbí ještě méně, než v případě velikého čtvercového modulu, ale jak se říká – sto lidí, sto chutí. Nepravděpodobný design iPhonu 11 si můžete prohlédnout v galerii.

Mnohým z vás by se jistě také líbilo, kdyby se Apple vrátil zpět v čase a začal své telefony opět dělat hranatější – tak, jako to je u proslulého iPhonu 5s, či novějšího iPhonu SE. I s touto verzí jsme se setkali na začátku letošního roku, avšak opět se jí s největší pravděpodobností nedočkáme. iPhone 11 by měl dle portálu ConceptsiPhone disponovat ještě větším modulem pro čočky fotoaparátu, než se předpokládá. Dále by se mělo objevit zabezpečení Touch ID v displeji a ikonický horní výřez by se měl dočkat zmenšení. Nabíjecí Lightning port by měl poté po vzoru iPadu Pro nahradit USB-C konektor. Jak už jsem ale jednou zmínil, tak se této podoby s největší pravděpodobností nedočkáme. Pro zajímavost si však můžete tyto neobvyklé rendery zobrazit v galerii.

Na konec tohoto článku jsem si dovolil připomenout jednu zajímavost. V dubnu letošního roku jsme vás informovali o tom, že byl šéf Foxconnu, Terry Gou, přistižen se zařízením, které nepřipomínalo žádný Applem vydaný iPhone. Z fotografie lze vcelku jednoduše určit, že zadní modul určený pro čočky fotoaparátu je patrně větší, než má například iPhone XS. I svým čtvercovým tvarem připomíná možný vzhled letošních iPhonů. Je tak dost možné, že Gou držel na veřejnosti v ruce právě jeden z prototypů chystaného iPhonu 11.

Co však můžeme s jistotou říci je, že se již v září staneme svědky představení nových iPhonů. Nové iPhony by opět měly přijít ve „svaté trojici“, tzn. iPhone 11, iPhone 11 Max a iPhone 11R. Téměř jistý je tedy čtvercový zadní modul pro čočky fotoaparátů všech třech iPhonů – lišit by se měl pouze jejich počet, kdy iPhone 11 a 11 Max budou disponovat třemi čočkami a iPhone 11R „pouze“ dvěma. Po vzoru iPadu Pro se také spekuluje o výměně stávajícího Lightning konektoru za USB-C konektor. Letošní iPhony by také měly být o něco širší, a to kvůli integraci obousměrného bezdrátového nabíjení. Naprosto jistá je také aktualizace vnitřních hardwarových komponentů, které opět zajistí lepší výkon. Co všechno si však pro nás Apple přichystá ví prozatím jen on sám.

Související články

Dnes nejčtenější

.