Zavřít reklamu

Stejně jako každý rok, i letos se menší převážně asijští výrobci smartphonů chlubí měsíce před představením nových iPhonů jejich kopiemi, respektive smartphony vycházejícími z uniklých informací právě o chystaných jablečných telefonech. Několik zdařilých kopií jsme vám již na našem magazínu ukázali a dnešek nebude v tomto směru jiný. YouTuberovi MKBHD se totiž dostaly do rukou povedené kopie všech letošních iPhonů – tedy konkrétně iPhonu 11, 11 Max a 11R – a my si tak o nich můžeme díky němu udělat o poznání konkrétnější obrázek. 

Zřejmě nezajímavější je kopie modelu 11R, který jsme doposud neměli možnost v této formě vidět. Detailně si tak nyní můžete prohlédnout především to, jak velký bude čtvercový modul fotoaparátu ukrývající dva objektivy k tělu telefonu. To se oproti loňskému roku nemá nikterak zvětšovat a zůstane tedy uzpůsobené 6,1” Liquid Retina displeji. Stejně jako v loňském roce by navíc měl u tohoto modelu Apple použít hliníkový rám a pestré barvy kabátku, mezi které přibude zelená či fialová. Loučit se podle dostupných informací budeme naopak s modrou a korálovou, které se zřejmě velké oblibě mezi uživateli netěšily. 

V případě zbylých dvou iPhonů nemají klony prakticky čím překvapit. Na čtvercový modul fotoaparátu ukrývající tři objektivy uspořádané do trojúhelníku jsme totiž zvyklí již pěkných pár měsíců a dokonce jsme je již měli i možnost na některých kopiích vidět. Nicméně je potřeba podotknout, že je pravděpodobné, že ve finále bude fotoaparát prémiových letošních modelů vypadat jinak. Tvar, který můžete vidět u klonů si sice zachová, avšak okolí objektivů nemusí být černé, nýbrž ve stejné barvě jako zbytek telefonu. Tím by Apple docílil vcelku povedeného maskování. 

Revoluci nečekejte.

Co se týče zajímavých funkcí, těch letošní iPhony zřejmě mnoho nepřinesou. Kromě zlepšení fotoaparátu se u nich totiž máme dočkat “jen” podpory obousměrného bezdrátového nabíjení či výrazného vylepšení antén pro navigaci v interiérech. Face ID, rámečky kolem displeje, Lightning či obecně tvar a materiály však zůstanou podle všeho shodné s modely z loňského roku. Zda tomu tak skutečně bude se dozvíme již za pár týdnů – konkrétně v září. Právě v tomto měsíci se totiž zpravidla představení nových iPhonů uskutečňuje. 

Související články

Dnes nejčtenější