Zavřít reklamu

S iPady se letos lidově řečeno roztrhl pytel. Před pár měsíci jsme se totiž dočkali představení hned dvou zbrusu nových kousků vycházejících ze starších modelů a nyní to vypadá, že si Apple pro letošek schoval ještě minimálně jeden. Ten se navíc začne podle japonského portálu MacOtakara vyrábět co nevidět. 

iPad Air (2018) se Applu povedl. Blýskne se i u 10,2″ modelu?:

V průběhu tohoto měsíce mají továrny tchajwanské společnosti Radiant Opto-Electronics začít hromadně vyrábět nové levné iPady s 10,2” displejem. Ty by měly v nabídce Applu nahradit stávající 9,7” iPady, jejichž nejnovější generaci Apple představil vloni v březnu. Novou modelovou řadu iPad pak uvedl v březnu roku 2017 coby náhradu za iPady Air, které byly mezi uživateli velmi oblíbené. O rok později pak tento model vyšperkoval novým procesorem a podporou Apple Pencil, avšak letošní březen se 9,7” iPad upgradu nedočkal. To však Apple napraví již za pár týdnů, maximálně pak měsíců. 

V tuto chvíli není zcela jasné, co vše nový iPad přinese. Jelikož se ale má jednat o levný model, 10,2” úhlopříčky Apple velmi pravděpodobně dosáhne “jen” zúžením rámečků kolem displeje, které jsou u stávající verze relativně široké. Velmi pravděpodobně se dočkáme i nasazení novějšího procesoru či navýšení RAM paměti. Naopak hliníkové tělo se zaoblenými rohy či Touch ID zůstane takřka 100% zachováno.

Co se týče ceny, je poměrně pravděpodobné, že bude kopírovat cenu iPadu (2018) či jen mírně povyroste. Trh s tablety totiž nezažívá zrovna dobré časy a jakékoliv razantní navýšení ceny základního iPadu by byla pro tento produkt vstupenka do pekel s názvem špatné prodeje. Na podrobnější rozbor novinky si ale budeme muset samozřejmě počkat. 

Související články

Dnes nejčtenější