Zavřít reklamu

Závěr loňského a začátek letošního roku zasáhlo alespoň v technologickém světě šílenství s názvem skládací smartphony. Se svou vizí se totiž pochlubil například Samsung či Huawei, přičemž obě společnosti hodlají své telefony na pulty obchodů doručit v dohledné době. Nejeden fanoušek technologií se proto začal klást otázku, kdy s podobnou revolucí přijde i Apple. Právě na to přináší odpověď analytik z IHS Market.

Takto si designéři představují skládací iPhone: 

Budoucnost podle Applu nemusí patřit skládacím smartphonům, nýbrž tabletům. Podle analytika totiž pracuje na ohebném iPadu, který by se měl pyšnit obrazovkou velikosti MacBooku – tedy buď 13” či 15”. Právě ta by měla být podle všeho ohnutelná, díky čemuž by tak byl i přes velkou úhlopříčku displeje iPad v ohnutém stavu relativně kompaktním zařízením. Velmi zajímavé je navíc i to, že by měl tento revoluční iPad disponovat 5G konektivitou, tedy podporou nejrychlejších sítí dnešní doby. 

Právě podpora 5G by mohla být do jisté míry limitujícím faktorem, který by mohl zapříčinit pozdní příchod tohoto produktu. Obecně se totiž očekává, že první Apple produkty s podporou 5G, kterými nebude nic jiného než iPhony, dorazí až příští rok na podzim. Ohebné iPady s podporou 5G by tedy mohly teoreticky dorazit až po iPhonech za více než rok či ještě později. Ostatně, právě na rok 2021 chystá podle některých analytiků Apple další velký upgrade iPadů Pro a právě jejich “zohebnění” a podpora 5G by do této teorie skvěle zapadala. Záležet ale samozřejmě bude především na tom, jak se bude Applu dařit při jeho vývoji.

Jelikož slyšíme o ohebném iPadu s podporou 5G v tuto chvíli poprvé, je nutné na jeho příchod nahlížet s patřičným odstupem. Informace sice přinesla firma s vazbami přímo na dodavatelský řetězec, díky čemuž bývají její zprávy velmi přesné, avšak obecně lze ohebné produkty vnímat jako jakýsi tenký led, na který se mnozí výrobci pouští velmi pozvolna a ideálně v naprosté tajnosti, která by skryla případné nezdary. I proto tak veškeré nadšení raději mírněte. 

Koncept ohebný iPhone
Zdroj: iDropNews

Související články

Dnes nejčtenější