Více než pětina stávajících uživatelů iPhonů si plánuje pořídit letošní model

Výzkumná společnost Loup Ventures provedla průzkum, v rámci kterého zjistila, kolik aktuálních majitelů iPhonů plánuje přejít na letošní modely. Průzkum v konečném důsledku naznačuje, že iPhone „se usazuje do nižšího růstu a předvídatelnějšího rytmu“.

Společnost oslovila celkem 511 lidí ve Spojených státech, přičemž 226 z nich v současné době vlastní jablečný telefon. Z výsledků průzkumu vyplývá, že 22 % současných majitelů iPhonů hodlá na podzim letošního roku koupit některou z letošních vlajkových lodí. Dále 20 % respondentů uvedlo, že hodlá zakoupit iPhone X či iPhone 8.

Koncept iPhone X Plus od iDropNews:

Společnost navíc zjistila, že 28 % uživatelů, kteří plánují upgradovat, chtějí aktualizovat na iPhone 8, dalších 18 % na iPhone X a 51 % na nezveřejněný model. Stejný průzkum provedla společnost i v loňském roce, kdy 23 % majitelů iPhonů uvedlo, že se chystá upgradovat na nový model. Před dvěma lety bylo procento nižší, a to pouze 15 %.

Očekává se, že cupertinská společnost v letošním roce představí tři iPhony, a to druhou generaci iPhonu X, dále větší 6,5palcový iPhone X Plus a cenově dostupnější 6,1palcový iPhone s LCD displejem.

Zdroj: 9TO5Mac

Leitz

Diskuze

  ja veru nie…mám iphone 7 a tak skoro kupovat dalsi nebudem…mozno o 3 roky ked bude konecne normálna cena

  Reagovat

  cena už normálna nebude nikdy. Tento rok predstavia 3 modely po vzore iphonu x a kedže ten začína na 1200€ tak najlacnejší model bude podla mna stáť tak okolo 1000€. Apple vie že ludia im to aj tak budú kupovať, lebo apple.

  Reagovat

  Jedná se o statistiku amerického trhu.
  Globálně by to byla jen zbožná přání, tolik nových modelů na výměnu Apple nevyrobí ani za rok.

  Mějte na paměti, že 20% majitelů iPhone dnes čítá už skoro 200 milionů lidí. Což je celoroční produkce všech modelů iPhonů. Včetně těch starých.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz