Zavřít reklamu

Průzkum ukázal, že až 72% zákazníků toužících po tabletu, si koupí iPad

ipad-historiaPredaje tabletov sú dnes na dennom poriadku každého obchodu a pretože ich je dnes na trhu neúrekom, spoločnosť ChangeWave Research vykonala prieskum, v ktorom zisťovala záujem zákazníkov o konkrétne modely. Prieskum sa v tomto prípade týkal len spotrebiteľov žijúcich USA a to takých, ktorí si plánujú v priebehu najbližších 90 dní zakúpiť tablet. Do zoznamu najžiadanejších sa tentoraz dostali predovšetkým tablety od amerických spoločností, no nechýbali v nej ani tablety od juhokórejského Samsungu.

ChangeWave vo svojom prieskume zároveň porovnala výsledky so štatistikou z augusta/srpna tohto roku, a aj keď sa za ten čas objavili nové prístroje, víťaz ostáva aj naďalej ten istý. Zatiaľ čo štyri z piatich sérií v tomto prieskume nezískali podiel väčší ako 9%, tablety iPad si v ňom výrazne polepšili. Kým v auguste prejavilo o iPad záujem iba 55% všetkých opýtaných, v novembri/listopadu už prejavilo záujem 72% opýtaných. Pre tablety Samsung Galaxy sa rozhodlo 9% opýtaných, pričom záujem klesol o štyri percentá. O tri percentá klesol záujem aj v prípade Google Nexus, ktorý má v štatistike tiež podiel 9%. Záujem o Amazon Kindle Fire klesol o jedno percento, vďaka čomu má podiel 5%, no naopak sa zvýšil záujem o Microsoft Surface. Je vidieť, že ohlásenie nových modelov v ľuďoch vyvolalo záujem o produkt a aj keď sa záujem zvýšil iba o jedno percento, určite ide o celkom dobré znamenie pre spoločnosť z Redmondu. O Surface prejavilo záujem 8% opýtaných.

O ktorý iPad je najväčší záujem? ChangeWave sa zameralo aj na výsledky v tomto prípade a spoločnosť uvádza, že najväčší záujem je o nový iPad Air , ktorého recenziu si môžete prečítať priamo tu. O Air prejavilo v novembri/listopadu záujem až 55% všetkých opýtaných, pričom v prípade ostatných sú čísla výrazne nižšie. S výrazne nižším percentom sa na druhom mieste objavil tohtoročný iPad mini s Retina displejom (recenzia), o ktorý prejavilo záujem 16% všetkých opýtaných. O minuloročný iPad mini s procesorom Apple A5 (recenzia) prejavilo záujem 5% opýtaných, no číslo je celkom zaujímavé pri iPade 2. Aj napriek tomu, že je tento tablet na trhu už takmer tri roky, v priebehu najbližších 90 dní si ho hodlá zaobstarať 7% všetkých opýtaných. 17% opýtaných zatiaľ nevie, aký iPad si vyberie a jedno percento si zvolí iný model.

*Zdroj: ChangeWave

|
12
Leitz

Diskuze

  Co se týče Čech, tak znám spoustu lidí co na Vánoce chtěli koupit iPad sobě či jako dárek dětem. Ale bohužel spousta z nich sáhne po nějakém šmejdu za 200 €, protože iPad je na ně moc „drahý“.

  Reagovat

  To je fakt. Dovolím si tvrdiť, že na Slovensku je každý druhý kúpený tablet nejaká Čína do 150 EUR.

  V Amerike majú skrátka iné preferencie. U najskôr naplnia bruchá a až potom pozerajú na ostatné. Čudujem sa, keď niekto povie, že nemá na iPad, pritom mesačne dá za jedlo a pitie 400 EUR.

  Reagovat

  ludia proste nerozmyslaju, mobil chcu pod 100€ potom sa cuduju ze sa pokazi, tablet chcu pod 200€ potom sa cuduju ze sa pokazi…..

  ak tablet tak minimalne nexus 7 2013 za 240€ alebo ipad mini, pre narocnejsich mini s retionou, ipad s retina displejom alebo ipad air

  v 95% pripadov je to o prioritach, niekto viac minie na dovolenku, niekto na odevy, niekto na jedlo alebo bary a podobne, kazdy tuzi po inom no ked vidim ze ludia nemaju problem stravit 1/2 zivota v bare a potom povedia ze mobil za 200-300€ je drahy alebo tablet za 300€ je vela tak len pozeram ci su ok….

  Reagovat

  Pokud budu chtít trochu slušnej Android tablet musím koukat od 5000 výš a když budu chtít i 3,4G tak musím jít ještě výš. No a to už si radši vezmu od někoho iPad2 nebo mini který seženu kolem 6000 i s 3,4G

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz