Zavřít reklamu

Ačkoliv je zářijová keynote, na které Apple již tradičně představuje své nové iPhony, ještě na míle daleko, stále častěji se v poslední době objevují různé úniky, které nám o letošních jablíčkách leccos napoví. Poté, co jsme vám o víkendu přinesli první fotografie částí displeje iPhonu X Plus, pro vás totiž máme další nálož informací o tomto velmi očekávaném modelu.

Agentura Bloomberg zveřejnila před malou chvílí svou novou zprávu, která odhaluje další spoustu tajemství o “pluskové” verzi iPhonu X. Podle zdroje již zmíněné agentury už jej totiž Apple skrze pár prototypů testuje, díky čemuž si můžeme alespoň částečný obrázek o těchto zajímavých modelech udělat. Víme už například to, že mnohé prototypy disponují displejem s rozlišením 1242 x 2688 pixelů. Displej telefonu by tak měl být víceméně stejně ostrý, jako ten u loňského iPhonu X.

Koncept iPhone X Plus od iDropNews:

Rozlišením displeje však ani zdaleka nekončíme. Další zajímavou informací je totiž to, že se Apple podle všeho rozmýšlí nad novou barevnou variantou svých telefonů. Podle Bloombergu by totiž druhou generaci iPhonů X rád obarvil do zlaté. O tu se prý pokoušel již u loňského iPhonu X, ale kvůli výrobním problémům byl nakonec nucen od svého plánu upustit. Letos to však vypadá podle všeho nadějně, takže bychom se mohli této varianty u modelů s OLED displejem skutečně dočkat. Ani model s LCD displejem by však neměl přijít zkrátka. Hliník totiž problém obarvit nebude.

Podpora dvou SIM opět ve hře

Poslední zajímavou informací je pak to, že se Apple údajně rozmýšlí, zda vnukne svému většímu 6,5” iPhonu X Plus podporu dvou SIM karet či nikoliv. Ačkoliv by tímto krokem mnoho uživatelů potěšil, není si úplně jist, jestli je podpora dvou fyzických SIM karet zcela správným krokem. V úvahu tak připadá i možnost podpory eSIM, která je však zatím ve světě spíše v plenkách. Respektive, není v tolika státech, kolik by nejspíše Apple potřeboval.

Větší iPhone X Plus je prý označen jako “D33”, jeho menší bráška je pak v Applu znám jako “D32”. Označení LCD modelu sice v tuto chvíli neznáme, prý by však měl nabídnout též skleněná záda kvůli bezdrátovému nabíjení. Apple by tak na něm měl šetřit “pouze” na displeji a rámečku, který nebude ocelový, ale hliníkový. Co se pak týče vnitřních komponentů, o těch zatím mnoho informací nemáme.

Těžko v tuto chvíli říci, jak se nakonec Apple rozhodne a zda jsou vůbec dnešní informace zcela pravdivé či nikoliv. Bloomberg už se však v minulosti ukázal jako velmi důvěryhodný zdroj, takže bych byl k příchodu tohoto modelu spíše optimistický. Ostatně, úniků, které naznačují tento směr, se objevuje v posledních týdnech poměrně hodně. Nechme se však překvapit. Jak už jsem totiž psal v úvodním odstavci, představení letošních modelů je ještě opravdu daleko.

kgi-2018-iphone-lineup

Související články

Dnes nejčtenější

.