Druhá generace iPhonu X bude mít menší horní výřez

V letošním roce by měl Apple představit trojici iPhonů s druhou generací kamerového systému TrueDepth, přičemž výřez v horní části displeje by měl být menší. Informace přinesli analytici Andrew Gardiner, Hiral Patel, Joseph Wolf a Blayne Curtis z investiční banky Barclays.

Podle analytiků se systém TrueDepth dočká mírných změn, díky nimž by se mohl proužek s kamerami a snímači systému Face ID zmenšit. Spekulace naznačují, že Apple v letošním září přijde s druhou generací iPhonu X, větším iPhonem X Plus a 6,1palcovým iPhonem s LCD displejem, jehož cena by měla být přijatelnější než cena modelů s OLED displeji.

Zpráva od analytiků rovněž uvádí, že Apple by měl rozšířit Face ID také na iPad Pro. „Jsme přesvědčeni, že Apple v roce 2018 nasadí svůj TrueDepth 3D senzor do všech iPhonů a přidá jej také do upgradovaného iPadu Pro.“

Zákazníci menší výřez v horní části displeje určitě ocení. Otázkou však zůstává, zda bude proužek, do něhož je technologie vměstnaná, menší opravdu už v letošním roku. Před nedávnem se totiž objevila spekulace, která zase naznačovala, že velikost výřezu bude stejná jako u letošního iPhonu X až do roku 2019 a že se očekává, že letošní iPhony budou vypadat prakticky stejně jako iPhone X.

Apple zřejmě nechce, aby nastal podobný scénář jako v loňském roce, kdy zákazníci museli na iPhone X čekat několik týdnů, protože měl problémy s výrobou. Právě to je jeden z důvodů, proč se cupertinská společnost v letošním roce nepustí do žádných hardwarových změn.

V nadcházejících letech se předpokládá, že Apple technologii TrueDepth integruje i do zadní kamery, což by pouze rozšířilo zájem o rozšířenou realitu. Před nedávnem server Bloomberg uvedl, že Apple vyvíjí 3D snímač pro zadní kameru, přičemž iPhone s takovou vylepšenou zadní kamerou by mohl přijít už v roce 2019.

Apple trojici iPhonů představí nejspíše v září, jak jsme byli doposud zvyklí, a iPad Pro s Face ID by mohl debutovat v červnu.

 

Zdroj: MacRumors

Leitz

Diskuze

  Tolko variant co tito applaci navytvaraju to sa vobec nezhoduje s tym co presadil Jobs.

  Reagovat

  Jop, to jsem ještě zvědav, jak to bude s ukočením prodejů aktuálních modelů, plus jak to bude/nebude s nástupcem SE… Pokud by od září nechali pouze ty tři telefony, tak bych s velikostí produktové řady nic neměl.

  Reagovat

  Najlacnejsi bude 6,1″ a najmensi dnesne Xko 5,8″ – tak to sme dopadli… pritom do tela dnesneho 4,7″ by sa voslo snad aj 5,3-5,4″ bezramcekoveho displeja… to na taketo „male“ telefony uz mozme zabudnut ?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz