Zavřít reklamu

Na včerejší den se Apple rozhodl naplánovat svou výroční schůzi akcionářů společnosti, na které se každý rok hlasuje o různých návrzích a debatuje o budoucnosti Applu. Asi se tak nebudete divit, že se při těchto debatách vedení Applu v čele s Timem Cookem chlubí poměrně zajímavými zjištěními, které doposud nikde jinde neprezentovalo. Pojďme si tedy ty nejzajímavější zjištění včerejšího dne přestavit.

Pravděpodobně nejzajímavější zprávou včerejší schůze bylo tvrzení Tima Cooka, že je s prémiovým iPhonem X spokojeno na 99 % zákazníků, což dokazuje jeho kvalitu. Toto prohlášení tak jen podtrhuje fakt, že byl iPhone X od svého představení každý týden nejprodávanějším iPhonem, s čímž se Tim Cook pochlubil před pár týdny při oznámení finančních výsledků společnosti.

iPhone X však není jediným produktem, který dělá Applu radost. Apple Watch a potažmo i celá sluchátka AirPods a Beats totiž generují společnosti tak velké zisky, že je Tim Cook srovnal s obratem společností umístěných na spodních patrech žebříčku Fortune 300, což je žebříček nejvýdělečnějších amerických společností.

Cook pak promluvil o Apple Pay, které se podle něj rozšiřuje pomaleji, než osobně očekával. Na klíčových trzích se však obliba této platební služby pomalu zvyšuje, což může být pro její budoucnost dobrým znamením. Tim poté zavtipkoval o tom, že doufá, že bude ještě naživu, až přestanou hrát fyzické peníze hlavní prim. S vymýcením fyzických peněz by však mohlo jít ruku v ruce i uzavírání fyzických obchodů. Toho se však Tim nebojí, protože je podle něj interakce mezi lidmi důležitá.

Poslední poměrně zajímavou věcí vás pak Tim nejspíš zklame. Pokud jste totiž doufali, že se po dokončení hlavní budovy Apple Parku jablečná společnost rozhodne svůj velkolepý hrad ukazovat veřejnosti ve formě prohlídek, jste na omylu. Podle Cooka bude totiž v sídle společnosti spousta důvěrných a tajných věcí, které nejsou pro cizí oči do určité fáze určeny.

Takto Apple vystavoval v Divadle Steva Jobse své nové produkty, které vloni na zářijové keynote představil: 

Někteří akcionáři vyjádřili nespokojenost

Ačkoliv se nesla celá schůze v poměrně poklidném duchu, bez drobných incidentů se neobešla. Při jedné z diskuzí se totiž jeden investor tvrdě opřel do vývoje softwarů a jejich aktualizací, které Apple dělá špatně. I kvůli tomu proto stále používá na svém telefonu iOS 9, který je podle něj nejlepším možným řešením. Útěchou tak může být pro Apple alespoň to, že s prodejem svých akcií nepočítá a též nehodlá ani přecházet ke konkurenci, protože je u ní prý situace ještě horší.

Kritika se na Apple snesla též kvůli tomu, že je podle akcionářů v jeho vedení velmi málo žen, což je podle nich zvláštní. Někteří akcionáři pak zašli dokonce tak daleko, že se začali vedení Applu vyptávat na kvalifikaci jednotlivých členů, aby si o nich udělali lepší obrázek.

Akcionáři též Apple požádali o vytvoření jakéhosi výrobu pro lidská práva, jehož úkolem bude mimo jiné studie závislosti dětí na technice, primárně pak na iPhonech. To je totiž podle mnohých odborníků problém a právě technologické společnosti za něj nesou částečnou zodpovědnost. Jablečná společnost se však již před nějakým časem nechala slyšet, že do svého systému přidá další možnosti rodičovské kontroly, díky které budou mít rodiče možnost přístup na telefon svým dětem omezit.

Jak tedy můžete sami vidět, celá schůze nebyla jen zalitá sluncem a ač se Applu pochlubil solidními úspěchy, které mnohé akcionáře potěšily, někteří mu stále nemohou v jistých věcech přijít na jméno.

Apple money Tim Cook FB

Zdroj: macrumors, 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.