Zavřít reklamu

Díky rostoucím prodejům by mohly v budoucnu Apple Watch předehnat celý švýcarský hodinářský průmysl

Jestli něco dělá Apple radost hned po prodejích jeho iPhonů, jsou to bezpochyby prodeje chytrých hodinek Apple Watch. Ty totiž jejich uživatelé naprosto milují a i díky tomu jejich prodeje rok od roku strmě rostou. Podle výzkumu společnosti Canalys rostou dokonce takovým tempem, že brzy sesadí z trůnu i takovou hodinářskou velmoc, jakou je již řadu let Švýcarsko.

Canalys porovnal údaje, které nedávno prozradil Apple ve své finanční zprávě, s údaji získané od Federace švýcarských hodinářů, díky čemuž tak mohli výzkumníci vytvořit poměrně zajímavý obrázek dnešního trhu.

Jak můžete sami vidět na grafu nad tímto odstavcem, dodávky Apple Watch se od roku 2016, přesněji od jeho prvního třetího čtvrtletí solidně zvýšily. Ačkoliv sice zažívají v prvních měsících nového roku poměrně radikální propad, vše bez větších problémů doženou ve třetím a čtvrtém čtvrtletí díky blížícím se Vánocům. Vloni pak dokonce švýcarské hodinářské společnosti Apple ve čtvrtém čtvrtletí poměrně citelně překonal. Když se pak podíváme na dodávky švýcarských hodinek, ty se drží celoročně na víceméně stejné úrovni, která však v posledním roce o něco málo klesla, zatím co se dodávky Apple Watch naopak solidně zvýšily.

Velké oblibě se těší hlavně loňské Apple Watch Series 3:

Pokud by se tedy v podobném prodejním duchu nesly i příští měsíce a roky, mohli bychom se v budoucnu dočkat toho, že Apple předstihne celý hodinářský průmysl ve Švýcarsku. Nebude to sice za měsíc a ani za rok, v horizontu pár následujících let je však tento scénář klidně možný. Tím spíš, když se prodeje Apple Watch rok od rok od roku znásobují a zákazníků, kteří po chytrých hodinkách touží, přibývá.

Zdroj: 9to5mac

|
6
Leitz

Diskuze

  Pěkný článek ale trošku srovnávají jablka s hruškama. Přece nemůžete srovnávat trh s luxusními/investičními hodinkami, jako jsou Rolex, Audemar Pig, Patek Phili. atd. s hodinky od applu. V grafech jsou udávány počty expedovaných kusů, není uvedená cena. Pokud si řekneme, že Apple watch se prodají v průměru za 10 000 kč, tak švýcarské hodinky budou kolem 40 000 spíš více. (Ano, výrobní náklady čistý zisk ovlivní s tím počítám). Tedy stále budou vydělávat mnohem víc i při menším počtu prodaných kusů ale to jsme se dostali jinam, než autor zamýšlel s tímto článkem. Jen sem chtěl říct vlastní názor. 🙂

  Reagovat

  Článek je spíš taková zajímavost. Překvapilo mě, že již jediná firma vyexpeduje více hodinek, než celá Švýcarská armáda výrobců. Každopádně více vypovídající by byla informace, jaké procento trhu má aktuálně Apple v rámci chytrých hodinek. Koukal jsem na to teď po internetu, a pro rok 2017 to bylo něco mezi 40 až 60 %. Holt data nejsou schopna se shodnout… To je slušný.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz