Zavřít reklamu

Po loňském představení iPadů Pro se naprostá většina analytiků v čele s Ming-Chi Kuem shodovala na tom, že jejich další aktualizace neproběhne dřív než v roce 2020. Této teorie se následně držely až do začátku letošního léta, kdy začaly prosakovat první zvěsti o tom, že se Apple chystá na upgrade těchto králů tabletů i letos. To nyní potvrzuje i agentura Bloomberg.

Podle zdrojů Bloombergu se Apple chystá zřejmě letos na podzim představit aktualizovaný iPad Pro se zcela novým fotoaparátem. Ten má být trojitý a podle všeho zcela shodný s tím, který kalifornský gigant použije i v letošních iPhonech. Je tedy velmi pravděpodobné, že se pochlubí i všemi vlastnostmi, které budou zdobit iPhony. Těšit se tedy můžeme na velmi kvalitní fotky za špatných světelných podmínek nebo třeba výrazně zlepšení záznamu videa, do kterého by měly jít v reálném čase přidávat různé efekty. 

Dočkali jsme se i potvrzení levného iPadu, který má v nabídce Applu nahradit stávající 9,7” model. Novinka se má představit s mírně větším – snad 10,2” – displejem, jehož použití si bude moci Appple dovolit především díky výraznému zúžení rámečků kolem displeje. Ty jsou totiž u nynější 9,7” relativně tlusté, kvůli čemuž je pro některé uživatele tento model nevyhovující. Zúžením rámečků by navíc mohl Apple docílit toho, že se novinka oproti předešlé generaci téměř nezvětší, což by bylo potěšující. 9,7” iPad se totiž dá stále považovat za relativně kompaktní zařízení. Stejně tak můžeme doufat i v zachování jeho příznivé ceny. Zda se k tomu Apple rozhodně či nikoliv ale ukáže až podzim. 

Watch znovu na scéně

Kromě iPadů potvrdil Bloomberg i přípravu nové generace Apple Watch. Žádné zajímavé detaily jsme se sice bohužel nedozvěděli, počítat však skutečně můžeme jak s keramikou, tak titanem. Teoreticky se však může jednat o jediná větší vylepšení letošní generace. Loňské Apple Watch toho totiž přinesly skutečně mnoho a tak by zřejmě nebylo příliš divné, kdyby se pro další větší upgrade rozhodl až v roce 2020.

Související články

Dnes nejčtenější

.