Zavřít reklamu

Od představení prvního iPhonu v roce 2020 nás dělí velmi pravděpodobně poslední týdny. Novinka, která je mezi jablíčkáři známá především pod označením iPhone SE 2, by se totiž měla světu ukázat už v průběhu března na první letošní Keynote Applu. Předpremiéru si však odbyla již nyní – její design i přesný název totiž prozradil jeden z jihokorejských operátorů. 

Redaktoři portálu MySmartPrice narazili v Jižní Koreji na obchod tamního operátora Korea Telecom (fotografie z místa si můžete prohlédnout vedle tohoto odstavce), který na první letošní iPhone již začal přijímat předobjednávky. Novinka se dle něj bude jmenovat iPhone 9 a nabídne design kombinující iPhone 8 a iPhone 11 Pro. Těšit se totiž u ní můžeme jak na rámečkový displej a klasický Home Button, tak dle všeho matná záda s logem Applu uprostřed. Právě záda jsou na reklamním poutači operátora velmi dobře vidět a potvrzují kromě nového designu i to, že “devítka” dorazí v červené variantě, která se bude velmi pravděpodobně prodávat jakožto PRODUCT (RED) edice, jejíž koupí přispějete na boj proti nemocím HIV/AIDS nadačnímu fondu (RED). 

Operátor, který má takřka stoprocentně potvrzené informace již od samotného Applu a “jen” je neudržel pod pokličkou, bohužel na svých poutačích neuvádí cenu novinky ani její technické specifikace. Obecně se však očekává, že se dočkáme procesoru A13 Bionic, 3 GB RAM paměti, 64GB a 128GB paměťových variant, podpory bezdrátového nabíjení či fotoaparátu dosahujícího kvalit iPhonu XR. Co se týče rozměrů, hovoří se o 138,5 x 67,4 x 7,8 mm, což jsou téměř totožné rozměry s iPhonem 8. Jediný výraznější rozdíl je v tloušťce telefonu. Zatímco “osmička” je tlustá jen 7,4”, “devítka” přibere 0,4 mm, což je naprosto nepatrné a rozhodně se tedy kvůli tomu nemusíte obávat toho, že by vám v ruce, která je zvyklá na iPhone 8, neseděl. Koncept iPhonu 9 si můžete prohlédnout vedle tohoto odstavce.

iPhone 9 má být prodáván ve vesmírně šedé, stříbrné a červené variantě a to od 399 dolarů. V České republice by pak měla jeho cena dle odhadů startovat zhruba na 12 až 13 tisících korunách. Přesnějších informací se nicméně dočkáme až při představení od samotného Applu, na které nás pravděpodobně již brzy pozve zasláním pozvánek právě na první letošní Keynote. 

Související články

Dnes nejčtenější

.