Zavřít reklamu

Ani začátek tohoto týdne se bohužel neobejde bez zpráv z dodavatelského řetězce Applu, které potvrzují mizerné prodeje letošních iPhonů. Poté, co v minulých dnech nepřímo potvrdilo tuto skutečnost několik důležitých dodavatelů v čele s Foxconnem, přichází dnes zpráva od další veledůležité společnosti, která se na výrobě iPhonů podílí – TSMC. 

Společnost TSMC je výhradním dodavatelem jablečných procesorů řady A již od roku 2016 a nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat v brzké době jakékoliv změny. Apple je totiž s kvalitou procesorů z dílny TSMC nesmírně spokojen a je dokonce možné, že pověří tuto společnost v budoucnu i výrobou procesorů pro jablečné počítače, které jsou podle dostupných informací již ve vývoji. Dobré vztahy mezi oběma společnostmi by však mohl letošní rok určitým způsobem narušit. Kvůli ne příliš radostným prodejům letošních iPhonů totiž TSMC očekává o 14 % až 16 % nižší zisky v příštím čtvrtletí, než se původně předpokládalo. A jelikož je Apple nejdůležitějším klientem TSMC, dá se připsat značná část propadu zisku právě jemu, respektive jeho iPhonům.

iPhone XR měl být trhák, je tomu však zcela jinak: 

Vypadá to tedy, že prodeje letošních iPhonů jsou skutečně špatné nebo minimálně nenaplňují očekávání Applu. Ta jsou stejně jako každý rok i letos obrovská a jejich nenaplnění se v očích Applu rovná neúspěchu. Ať už je pravda kdekoliv, dostávat se k ní budeme bohužel poměrně obtížně. Kalifornský gigant se totiž rozhodl již nadále neoznamovat přesné počty prodaných produktů, k čemuž se tradičně uchyloval u příležitosti oznamování finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí. V tomto ohledu se tak budeme muset spoléhat především na různé analytiky, jejichž předpovědi však bohužel nebývají zcela přesné. 

a12

Související články

Dnes nejčtenější

.