Zavřít reklamu

Zprávy o mizerných prodejích iPhonů XR se na nás chrlí téměř odevšad. Minulý týden jsme se pak dokonce dozvěděli o tom, že se Apple chystá na japonském trhu, který je pro něj mimořádně důležitý, tento model výrazně zlevnit, od čehož si slibuje zvýšení zájmu ze strany zákazníků. A právě k tomuto kroku se již dnes uchýlil.

Sleva, kterou si mohou Japonci při nákupu iPhonu XR přes operátora s příslušným tarifem užít, dosahuje zhruba 2200 korun. Přestože jí zatím nabízí pouze jediný operátor, podle dostupných informací sníží ceny v průběhu týdne i ostatní společnosti. Zda se ale Applu podaří tímto krokem přimět zákazníky nakupovat jeho novinku namísto iPhonů 8 a 8 Plus, které jsou podle dostupných informací na tamním trhu stále mimořádně oblíbené, je v tuto chvíli nejasné. Jelikož však klesne cena u modelu, který se už tak prodával díky smlouvě s operátorem se slevou, o další tisíce korun, mohl by se zájem Japonců konečně zvýšit. 

Snaze Applu rozpumpovat prodeje svých nejnovějších modelů na japonském trhu se nemůžeme příliš divit. Jeho podíl na tamním trhu je totiž zhruba padesátiprocentní. Velký podíl na trhu s sebou pochopitelně přináší i velké zisky ze služeb, které jsou též v Japonsku hojně využívány. Odklonění se od iPhonů by tak znamenalo snížení zisků, které by při nynější finanční situaci společnosti, kdy její hodnota upadá, nic dobrého nepřineslo. 

Uvidíme, zda se tedy Applu jeho krok se snížením cen vyplatí a nejlevnější letošní iPhony půjdou alespoň v Japonsku na dračku. Už nyní je však jasné, že se model XR coby úspěšný rozhodně nezapíše. Očekávání totiž byla naprosto jiná. 

iPhone XR lsa FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější