Zavřít reklamu

Zprávy o špatných prodejích letošních iPhonů se objevují v posledních týdnech čím dál častěji. Zatímco se však v doposud hovořilo primárně o slabých prodejích iPhonů XR, podle zdrojů portálu Wall Street Journal se skvělými čísly nemohou pochlubit ani vlajkové lodě XS a XS Max. 

Zdroje portálu potvrdily, že je poptávka po nejlevnějším letošním iPhonu skutečně velmi nízká a Apple již musel přistoupit ke snížení výroby o celou jednu třetinu. V tuto chvíli navíc nelze vyloučit ani to, že se v následujících týdnech Apple nerozhodne výrobu utlumit ještě výrazněji, což se negativně podepíše na společnosti v jeho dodavatelském řetězci. Zdroj, který by měl pocházet přímo z dodavatelského řetězce, přímo řekl, že obchodování s Applem je velmi riskantní, neboť se k podobným změnám uchyluje skutečně často. 

Vrásky na čele nepřidělává Applu jen model XR, ale i dvojice prémiových iPhonů XS a XS Max. I u těchto modelů totiž Apple začal mírně snižovat výrobu kvůli nezájmu zákazníků. Tak velký výrobní propad, jaký musí nyní řešit dodavatelé u iPhonu XR, se ale prémiových modelů naštěstí netýká. 

Bohužel, jak se Applu v prodejích iPhonů daří, se v budoucnu dozvíme jen velmi obtížně. Jablečná společnost se totiž rozhodla ukončit oznamování přesných prodejních čísel svých produktů, kterých jsme se vždy dočkali na oznamování finančních výsledků za čtvrtletí. Spoléhat se tak nyní budeme muset pouze na analytické společnosti, jejichž informace mohou být v porovnání s Applem nepřesné. Částečný obrázek si z nich ale budeme jistě moci udělat. 

iPhone XS vs iPhone XR FB

Dnes nejčtenější

.