Zavřít reklamu

Světoznámý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti TF Industries ve své nedávné zprávě pro investory předpověděl snížení prodejů iPhonů XR. Do září roku 2019 by se měly prodeje letošního nejlevnějšího iPhonu zmenšit z předpokládaných 100 miliónů kusů na 70 miliónů kusů. Kuo to dává za vinu především obchodní válce, kdy se na trhu objevil konkurenceschopný Huawei Mate 20. Trendem poslední doby je také fotoaparát s vícero čočkami, což může být jeden z důvodů, proč lidé iPhone XR nechtějí.

Kuo však i skrze špatné prodeje iPhonu XR věří, že během posledního čtvrtletí roku 2018 zvládne Apple prodat 80 miliónů iPhonů. Stále jsou totiž ve hře nejnovější iPhony XS a XS Max, které jsou všeobecně oproti levnějšímu „XRku“ žádanější a nižší prodeje iPhonu XR by tak mohly lehce zastoupit. Zajímavé je i to, že podle Kua někteří zákazníci raději sáhnou namísto iPhonu XR po iPhonu 7 nebo 8.  Podle Kua je iPhone XR s ohledem na svou výbavu jednoduše příliš drahý a někteří uživatelé proto raději sáhnou po konkurenci a nebo si jednoduše připlatí za novější a daleko vybavenější XS, popřípadě sáhnou po iPhonu X či modelu starším z minulých let.

iPhone XR si můžete prohlédnout v galerii níže:

Propadu celkově prodaných iPhonů bychom se měli dočkat i v prvním čtvrtletí roku 2019. Zde se bude jednat o pokles z loňských 52 miliónů prodaných zařízení na zhruba 47 miliónů prodaných iPhonů. Apple tedy pravděpodobně nečekají zrovna dobré časy. Ostatně, možná i proto se rozhodl ukončit oznamování prodejních čísel jednotlivých produktů, ke kterému se uchyloval na svých oznámeních finančních výsledků.

iPhone-XR-displej-lsa-1

Související články

Dnes nejčtenější

.