Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co se na světlo světa dostaly informace o útlumu výroby iPhonu XR, který se údajně neprodává tak dobře, jak Apple čekal. Podle analytika společnosti Rosenblatt Securities, Juna Zhanga, však může stát za útlumem i něco zcela jiného.

 

I zdroje Zhanga naznačují, že se Apple rozhodl k útlumu výroby o zhruba 4 až 5 milionů jednotek v následujících třech měsících, který může souviset s nezájmem o telefon. Ve své zprávě pro investory však jedním dechem dodává, že se v dodavatelském řetězci objevily i problémy s kvalitou některých komponentů. Podle Zhanga je tedy vcelku pravděpodobné, že je útlum zapříčiněn právě tím. 

Právě útlumu kvůli špatné kvalitě komponentů nahrává do karet podle analytika fakt, že je pro Apple velmi netypické, aby prováděl takto výrazné změny v produkci už před vánoční sezónou. Výrobní útlum totiž zpravidla přichází až v prvních měsících následujícího roku a zvětšuje se s blížícím představením nových iPhonů. 

Těžko v tuto chvíli říci, jak na tom tedy prodeje iPhonů XR ve skutečnosti jsou. Na pultech obchodů je totiž můžeme nalézt teprve pár týdnů, ze kterých je zbytečné vyvozovat přehnané závěry. Až následující měsíce ukáží, zda se tímto modelem Apple trefil do černého či nikoliv.

iphone_Xr_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější