Zavřít reklamu

Opravdu milujeme své smartphony. Ovšem někteří z nás až příliš mnoho. V nedávném průzkumu zhruba 10 % respondentů prozradilo, že kontrolují svůj telefon i během sexu. Dalších 22 % dotázaných se přiznalo, že se dívají na telefon i před tím, než jdou do sprchy.

Průzkum také zjišťoval, jaký postoj mají Američané k páté generaci bezdrátových sítí 5G. Přestože tato ultrarychlá technologie bude spuštěna později v tomto roce, 44 % dospělých Američanů o ní nikdy neslyšelo.

Průzkum provedla společnost SurveyMoney. Snad asi nikoho nepřekvapí, že čím je člověk mladší, tím je větší pravděpodobnost, že bude závislý na telefonu. Například 85 % dospělých do 35 let se dívá do telefonu i na toaletě.

Telefony máme pořád u sebe

Průzkum dále zjistil, že 27 % respondentů má strach či úzkost jen z představy, že by měli být bez telefonu. Je však možné, že někteří o takových příznacích nevědí, protože nikdy bez telefonu nebyli. Takřka 75 % respondentů se svým telefonem dokonce i spí, nebo ho alespoň mají někde u postele.

Telefony jsou všudypřítomné. Společnost Pew Research nedávno zjistila, že 95 % Američanů vlastní telefon, ale smartphone má 77 %. Dále ještě každý pátý dospělý Američan prozradil, že smartphone je jediný způsob, jak se dostane na internet, což znamená, že v domě nemá žádnou jinou formu přístupu k internetu.

Apple bojuje proti závislosti na smartphonech

Apple si je vědom, že jsou lidé závislí na telefonech, a tak se rozhodl proti tomu bojovat tím, že v iOS 12 zavedl aplikaci Screen Time (Čas u obrazovky). Aplikace vám prozradí, kolik času strávíte v jednotlivých aplikacích na iPhonu či iPadu. Dokonce si v ní můžete nastavit limit, jak dlouho můžete denně v aplikaci být. Trávíte spoustu času na Facebooku? V iOS 12 si jednoduše nastavíte, abyste mohli aplikaci Facebook používat maximálně hodinu denně.

Pár screenshotů z iOS 12:

Surprised business woman looking at her smartphone

Související články

Dnes nejčtenější

.