Zavřít reklamu

O dodávky displejů pro budoucí MacBooky a iPady Pro by se mohl postarat jihokorejský Samsung. Tvrdí to alespoň zdroje korejského portálu The Elec, který se v minulosti již s pár pravdivými informacemi vytasil, avšak stejně tak sdílel i informace nepravdivé. Jeho zprávu je tedy nutné brát s rezervou. 

Koncept nového MacBooku Pro (Viktor Kadar):

Zdroje The Elec tvrdí, že jednání mezi Applem a Samsungem se točí kolem OLED displejů, které chce Apple použít v 16” MacBoocích Pro a budoucích iPadech Pro. Poměrně zajímavé přitom je, že právě o 16” MacBoocích (respektive MacBoocích s úhlopříčkou 15” až 17”) se nedávno zmínil i analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého však u nich Apple namísto OLED využije mini-LED podsvícení displeje. Stejnou technologii pak chce využít i u nové generace iPadů Pro. Na druhou stranu, pokud není mini-LED ještě zcela připraveno k nasazení a Apple chce do novinek přeci jen nasadit lepší displeje, zřejmě by mu nezbylo nic jiného než po OLED panelech sáhnout. 

Pokud by se Apple pro představení MacBooku Pro s úhlopříčkou větší než 15” odhodlal, znamenalo by to s trochou nadsázky řečeno návrat ke kořenům. Před lety měl totiž v nabídce i 17” variantu, kterou však do roku 2012 nahradily varianty s menší úhlopříčkou. Zatímco se však tehdy jednalo o skutečně objemný a těžký stroj, novinka by mohla být v tomto ohledu zcela jiná. Většího displeje by totiž mohl Apple teoreticky dosáhnout výrazného zúžení rámečků kolem něj, které by rozhodně ještě o pár milimetrů “zhubnout” mohly. Díky tomu by se tak nemusela jeho velikost v porovnání s 15” modelem změnit či jen nepatrně. 

Těžko v tuto chvíli říci, kdy bychom se mohli této novinky dočkat. Vzhledem k tomu, že jsme se před pár dny dočkali představení upgradovaných MacBooků Pro se však dá předpokládat, že letos už žádný velký upgrade nepřijde. Daleko pravděpodobnější je tak rok příští či přespříští. 

Související články

Dnes nejčtenější