Zavřít reklamu

StaingatePřed třemi měsíci se začali objevovat první uživatelé MacBooků Pro, kteří mají vážný problém: mizí jim antireflexní vrstva a počítače se stávají nepoužitelné. Nyní se již těchto více než 2500 uživatelů z celého světa spojilo prostřednictvím advokátní kanceláře, která připravuje hromadnou žalobu na společnost apple v kauze zvané Staingate.

„Jsme skupina zákazníků společnosti Apple, která zaplatila více než 2000 USD/EUR, za počítač MacBook Pro, který ukazuje na displeji děsivé skvrny a je nepoužitelný. Tyto skvrny se mohou začít tvořit již sedm měsíců od nákupu počítače a neexistuje žádný vzorec, podle kterého se problém děje. Někdo má množství menších skvrn po celém displeji, někomu se objeví jedna velká skvrna uprostřed displeje,“ uvádí rozčílení uživatelé.

Apple považuje problém za kosmetické poškození, na které se nevztahuje záruka a požaduje od zákazníků 800$ za opravu, na kterou poskytuje tříměsíční záruku. Žalující uživatelé žádají Apple o opravu zdarma, respektive o program pro modely, které jsou postihnuty tímto problémem a pro ně pak samozřejmě opravu zdarma.

Je důležité zdůraznit, že Apple většinou hromadným žalobám podlehne a to ne kvůli tomu, že by se žaloby bál, ale protože chce být před uživateli v dobrém světle a tak je šance, že právníci z Whitfield Bryson & Mason uspějí a Apple bude s opravou zdarma souhlasit. Pokud se problém týká i vás, registrujte se na staingate.org, kde se připojíte k těm, jenž žalují Apple kvůli tomuto problému.

Retina-MacBook-Pro-Coating-800x600
MacBook-Pro-Coating-800x450

Dnes nejčtenější

.