Zavřít reklamu

Macbook proRostoucí počet uživatelů MacBooků Pro si začíná stěžovat na zahraničních fórech, včetně oficiálních diskusních fór společnosti Apple, na problémy se svými MacBooky Pro. Ty totiž po určité době ztrácí svoji antireflexní schopnost a nedokáží již pohlcovat odrazy tak jako dřív. Lesklé displeje, které Apple začal před lety do svých počítačů montovat se setkaly s velmi rozporuplnými reakcemi uživatelů. Displeje mají mnohem živější barvy než klasické LCD panely s matným provedením, ovšem mají nevýhodu právě v odlescích, které se zrcadlí v displeji a je nutné poznamenat, že Apple z počátku dokonce umožňoval u vybraných počítačů, nechat si za 100€ poplatek nainstalovat matný displej.

Nyní se objevují stížnosti na antireflexní vrstvu, která se z doposud neznámých důvodů začíná z displejů vypařovat a zdá se, že jakmile vrstva z displeje zmizí, je počítač téměř nepoužitelný. Uživatelé si taktéž stěžují na fakt, že používali při čištění svých displejů přesně ty produkty, které doporučuje Apple, tedy malé množství vody a hadřík, který nepouští vlákna. Mimochodem nejgeniálnější hadřík na čištění displejů s cenou 50Kč, jsme si představili v článku: Spontex Wonder: utěrka za 50Kč, se kterou vyleštíte displej jako s žádnou jinou!

Uživatelé, kteří si stěžují na tento problém se setkali s protichůdnými odpověďmi od Applu. Zatím co někteří majitelé, kteří spadají do jednoleté mezinárodní záruky získali od Applu nové počítače, majitelé starších zařízení nebo ti, kteří si neplatí AppleCare, byli odbiti s odpovědí, že na kosmetické poškození se záruka nevztahuje a v rámci servisu je oprava vyjde na stovky dolarů.

MacBook-Pro-Coating-800x450
Retina-MacBook-Pro-Coating-800x600

Dnes nejčtenější

.