Zavřít reklamu

Apple se u svých MacBooků Pro drží již řadu let stejného designu s úzkým tělem, velkým trackpadem a minimálními rámečky kolem displeje. Podle zdrojů analytika Ming-Chi Kua se však od tohoto vzhledu hned tak neodkloní. Zcela nové MacBooky Pro totiž podle něj dorazí až v první polovině roku 2021. 

Zcela nové Macy by se měly dle Kua pochlubit výrazně pozměněným designem a především pak novými velikostmi displeje. Ty by se měly pohybovat mezi 15” až 17”, díky čemuž by se tak mohla novinka stát největším MacBookem vydaným Applem v posledních letech. Na druhou stranu bychom se ale nemuseli dočkat až tak brutálního nárůstu velikosti těla, jelikož lze displej roztáhnout i zúžením rámečků kolem něj. Ty jsou sice už nyní velmi úzké, pár milimetrů na každé straně by jim však ubrat šlo. 

Kromě nových Maců přinese začátek roku 2021 i příchod nového 10” až 12” iPadu. Zda se však má jednat jen o upgrade Airu či o příchod nové Pro verze už Kuo neprozradil. Vzhledem k předpovědím z minulých týdnů se ale zdá jako pravděpodobnější spíše druhá možnost. Aktualizované iPady Pro totiž letos podle všeho nedorazí.

Ani 13” nepřijde zkrátka 

Pokud se obáváte toho, že se Apple v budoucnu zaměří primárně na velké počítače, klidně zachovejte klid. Kompaktní 13” MacBook Pro totiž bude podle Kua možné osadit 32 GB RAM pamětí, zatímco nyní Apple na svých stránkách nabízí “jen” 16 GB. Další vylepšení jsou však stále zahalena tajemstvími. 

Související články

Dnes nejčtenější