Zavřít reklamu

Oblíbili jste si Touch Bar na vašem MacBooku, ale příjde vám až moc malý? Potom se vám nejspíše bude líbit následující koncept MacBooku Pro. V něm vidíme zcela nový design, kdy je virtuální klávesnice posunuta až k samotnému okraji počítače, nad ní je mnohem větší Touch Bar a na první pohled chybí trackpad. Avšak i ten lze na klávesnici zobrazit, čímž překryje směrové šipky.

Hlavním lákadlem by tedy zřejmě byl právě objemnější Touch Bar, který rázem nabízí mnohem více možností. Je možné na něm například přehrávat video či zobrazit fotky z Instagramu. Nicméně jako už mnoho konceptů, tak i tento je zaměřen pouze na design a Furkan Kasap, který jej vytvořil, zcela opomíjí použitelnost. Největším úskalím virtuální klávesnice je bezpochyby přímo pocit při psaní.

Haptická odezva je samozřejmě jednou z možností, která dává prstům alespoň částečnou odezvu během psaní, ale rovná virtuální klávesnice nedokáže nahradit možnost položit prsty na klávesnici tak, jak jsme zvyklí. Každý má svou určenou polohu prstů během psaní na své klávesnici a pomáhá mu k tomu právě to, že cítí, kde končí dané tlačítko. Tento pocit by bylo velmi těžké nasimulovat, avšak nic není nemožné a podle několika patentů Apple už na podobně fungující virtuální klávesnici pracuje.

Celý koncept tedy působí spíše nereálně a jediné, co by z něho většina uživatelů uvítala, je zřejmě větší Touch Bar. I když rozhodně by nemusel zabírat tolik prostoru, jako v konceptu, který si můžete prohlédnout v galerii či videu. Jak se líbí vám? Je podle vás virtuální klávesnice technologií, které se v budoucno dočkáme? Dejte nám vědět v komentářích!

macbook koncept touch bar fb

Dnes nejčtenější

.