Zavřít reklamu

Pokud jste milovníky tabletů od Applu, z letoška musíte mít ohromnou radost. Na jaře jsme se totiž dočkali nové generace 9,7” iPadu, který cílí především na studenty a méně náročné uživatele, a na podzim pak dorazí nové iPady Pro s výrazně přepracovaným designem a Face ID. K úplnému obnovení modelové řady už by tak stačilo jen upgradovat stále oblíbený iPad mini 4, který má Apple v nabídce již od září roku 2015. To ale před pár dny některé zdroje vyvrátili a dnes tuto informaci potvrdil i velmi důvěryhodný portál Bloomberg.  

iPad mini to má spočítané minimálně pro letošek. Přesně tak by se dala ve zkratce shrnout zpráva, kterou Bloomberg zveřejnil. Alespoň to tvrdí zdroje reportéra Marka Gurmana, čímž potvrzují nedávnou zprávu portálu DigiTimes. Nejmenším tabletem v nabídce Applu by se pak měl do budoucna stát 9,7” model. 

Jako jeden z důvodů usmrcení iPadu mini se zdá být především příchod iPhonu X Plus, který by se měl pochlubit úhlopříčkou 6,5”, což je jen o 1,4” méně, než kolika se chlubí displej iPadu mini. Výkon iPhonu X Plus však maličký iPad výrazně převýší. Kvůli tomu tak mohl Apple nabýt přesvědčení, že je malý iPad v jeho nabídce již zbytečný a kdo lační po displeji této velikosti, měl by sáhnout po “pluskovém” iPhonu, čímž pošle do kapsy Applu také více peněz. 

Přestože to nyní vypadá, že iPad mini 5 nedorazí, flintu do žita bychom zatím házet neměli. Dokud jej totiž Apple nestáhne ze své nabídky, je tu stále naděje, že se jeho upgradované verze dočkáme. Ostatně, i u Macu mini jsme již víceméně počítali s tím, že jej Apple zavrhl a brzy jej usmrtí, ale v poslední době se začaly rojit informace o tom, že pracuje na upgradované verzi. Naděje na iPad mini 5 tedy samozřejmě umírá poslední.

iPad Family fb

Dnes nejčtenější

.