Zavřít reklamu

V pondělí jste se na našem magazínu mohli dočíst o nejnovější predikci uznávaného Apple analytika, Ming-Chi Kua. Dle něj se v letošním roce dočkáme zajímavě vylepšené verze MacBooku Pro, který nabídne displej o velikosti asi 16 palců, čehož by mohl Apple dosáhnout zúžením rámečků kolem displeje u stávající verze.  Vylepšení se ale samozřejmě dočkají i „vnitřnosti“ jablečného laptopu, podobně jako u jeho předchůdců. Není se tak čemu divit, že se Kuovy předpovědi chytili mnozí designéři a na internetu se začali chlubit svými návrhy nových strojů. Jeden takový má na svědomí Viktor Kadar, podle kterého se dočkáme OLED panelu a téměř žádných postranních rámečků.

Koncept zobrazuje MacBook Pro, jehož rohy jsou zakulaceny podobně jako u iPhonu X nebo iPadu Pro. Do chystaného jablečného počítače by se taktéž měla dostat biometrická autentizace Face ID, která bude implementováno přímo v displeji. Tímto krokem by Apple nemusel přicházet s kompromisem v podobě všem známého výřezu, ale nabídl by displej doslova od hrany k hraně. Právě díky velmi úzkým rámečkům by Apple teoreticky mohl „napasovat“ do těla nynějšího 15″ MacBooku i displej s větší úhlopříčkou, jak předpovídá i sám Kuo.

Koncept letošního MacBooku Pro (Viktor Kadar):

Zdali se letos dočkáme MacBooku Pro s tímto designem je prozatím ve hvězdách. Je nutno brát v potaz, že se jedná o pouhý koncept a rozhodně bychom neměli s příchodem podobného produktu stoprocentně počítat. Nicméně už nyní je jasné, že realizace tohoto návrhu by přinesla navýšení celkové ceny, a to doslova do astronomických částek – v čemž by se Apple opět setkal s valnou kritikou. Implementace Face ID by si v kombinaci s použitím OLED vybrala svou krutou daň právě v podobě ceny. Jsou ale jablíčkáři tuto daň ještě vůbec zaplatit? 

Související články

Dnes nejčtenější