Zavřít reklamu

Vypadá to, že letošní úroda produktů od Applu bude skutečně bohatá. Zprávami o chystaných novinkách nás totiž zásobují nejrůznější analytici dnes a denně a ani první pracovní den tohoto týdne nebude v tomto směru výjimkou. S velkým množstvím zajímavých informací totiž přispěchal jeden z nejuznávanějších Apple Analytiků Ming-Chi Kuo, které ve své rozsáhlé zprávě poodhalil detaily mnoha chystaných produktů. A právě jedním z nich je i zcela nový MacBook Pro.

Zřejmě nejzajímavější Kuovou předpovědí je příchod nového MacBooku Pro s o poznání větším displejem. Jeho úhlopříčka by se totiž měla údajně pohybovat mezi 16” a ž 16,5”. Kromě displeje by se však měl podle Kua změnit i celkový design tohoto notebooku, byť detaily známy zatím nejsou. Dá se ale očekávat minimálně výrazné zúžení rámečků kolem displeje či snaha počítač zeštíhlit. Pokud by se Apple skutečně pro představení MacBooku Pro s takto velkou obrazovkou odhodlal, navázal by jím na svou dřívější éru velkých obrazovek v noteboocích. Poslední MacBook s obří 17” displejem totiž představil už před dlouhými sedmi lety.

Nové možnosti pro 13″ model  

Na své si však letos přijdou i zastánci kompaktnějších 13” modelů Pro. Ty by totiž mělo být dle Kua nově možné osadit 32 GB RAM paměti, zatímco nyní vám jej Apple osadí maximálně 16 GB. 13” modely by se tak v tomto ohledu vyrovnaly svým větším 15” bratříčkům, které za patřičný příplatek 32 GB RAM paměti osadit lze. Zda se však týká 13” modelů i redesign Kuo neprozradil. 

Takto vypadá nynější verze MacBooku Pro:

Uvidíme, zda se předpovědi Ming-Chi Kua naplní či nikoliv. Pravdou však je, že se o nových MacBoocích Pro šušká již poměrně dlouho a jejich příchod by tak rozhodně překvapivý nebyl. Vloni sice Apple tuto řadu mírně upgradoval, nicméně s velkým nadšením se neshledal. Nechme se tak překvapit, co přinesou následující měsíce tohoto roku.

Související články

Dnes nejčtenější