Zavřít reklamu

Apple u redesignovaného MacBooku Pro představil Touch Bar, což je malý OLED panel, který nahradil funkční klávesy v horní části klávesnice. Cupertinská společnost by možná chtěla posunout tento koncept dál, jak ukazuje patent na OLED displejovou klávesnici. Jinými slovy, patent kalifornského giganta odpovídá na nezodpovězenou otázku: „Co kdyby Touch Bar pokryl celou klávesnici?“

Patent je oficiálně určen pro duální zobrazovací zařízení se zvýšenou viditelností a potlačenými odrazy. V podstatě popisuje dvě varianty, jak by mohlo konečné zařízení vypadat. První možností je, že se bude jednat o MacBook se dvěma obrazovkami, přičemž každá by fungovala samostatně a jinak. Druhou možností je, že by se jednalo o klávesnici jako příslušenství pro jiné zařízení (například klávesnice pro iPad).

Patent také popisuje použití polarizátorů, které by minimalizovaly to odrazy od obrazovek navzájem, což je poměrně chytré vylepšení. Samozřejmě, jedná se pouze o patent, což ve skutečnosti neznamená, že Apple na něčem takovém pracuje a že se toho v budoucnu dočkáme.

Takto by mohl MacBook s displeje místo klávesnice vypadat:

 

MacBook Touch

Zdroj: The Verge

Související články

Dnes nejčtenější

.