Zavřít reklamu

Problémy s produkty se v poslední době lepí Applu na paty. Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o novém opravném programu pro iPady Air 3. generace, Smart Battery Casech či iPhonech 6s. Dnes se na tento seznam přidá ke spoustě dalších produktů i MacBook Air z let 2018 a 2019. U něj totiž Apple před malou chvílí přiznal problémy s antireflexní vrstvou. 

Trable s antireflexní vrstvou, které se projevují zejména nevzhlednými fleky na rámečcích okolo displeje (objevit se mohou i přímo na displeji, nicméně na rámečcích se objevují nejčastěji), nejsou pro Apple ničím novým. Řeší je totiž  u celé řady dříve představených MacBooků – konkrétně u řady Pro vydávané mezi lety 2015 a 2017 a u 12” MacBooků vydávaných ve stejném období. Na všechny tyto stroje se proto již poměrně dlouho vztahuje bezplatný opravný program, v rámci kterého Apple vadné displeje Maců vyměňuje za zbrusu nové. A právě do tohoto programu se zřejmě již velmi brzy zařadí i MacBooky Air 2018 a 2019. Apple totiž své autorizované servisy informoval o tom, že se u těchto modelů můžou tyto problémy objevit a proto by měli mít i nárok na bezplatnou opravu. Od aktualizace servisního programu nás tedy dělí velmi pravděpodobně poslední hodiny či dny. 

MacBook-Pro-anti-reflective-wearing-off-fb
Zdroj: Reddit

Přestože bude bezplatná výměna displeje při projevu problému velmi vítaná, je poměrně zvláštní, že jí vůbec bude potřeba. MacBooky Pro z let 2018 a 2019 totiž problémy s antireflexní vrstvou již netrpí a tak se obecně očekávalo, že ani modely Air představené v těchto letech nebudou mít s vrstvou problém. Opak je však bohužel pravdou a Applu tak nezbývá v tomto směru nic jiného než sklopit uši a svým zákazníkům nabídnout omluvu ve formě bezplatného programu. Doufejme, že na displejích MacBooku Air 2020 si dal záležet více a v programu jej za pár měsíců či let také neuvidíme. 

Související články

Dnes nejčtenější

.