Zavřít reklamu

Filmoví a televizní editoři z Hollywoodu se od pondělka musí vypořádávat s pořádnými problémy. Starší generace Maců Pro mnohých z nich, která svým tvarem připomíná odpadkový koš, se po restartu odmítá znovu spustit. Jako první o tomto problému informoval magazín Variety a dodal, že tato softwarová chyba postihuje pracovní stanice po celém Los Angeles. Při bližším vyšetřování chyby bylo zjištěno, že je nejspíše zapříčiněná kombinací starší verze operačního systému macOS společně s využíváním softwaru AVID Media Composer.

Prozatím není jisté, jaká je příčina tohoto rozsáhlého problému. Internetové diskuze však nevylučují, že mohl Macy Pro napadnout virus, který byl mířený přesně na zařízení produkce v oblasti Hollywoodu. Jiné diskuze se zase přiklánějí k tomu, že se může jednat o problém s aktivačním klíčem pro AVID iLok, který vytváří konflikt s macOS. Chyba může být také součástí poslední aktualizace Safari, kdy podle dostupných informací roste počet uživatelů, kterým se nedaří správně vypínat macOS. Postižení uživatelé by se měli pokusit své Macy znovu spustit v režimu jednoho uživatele a zároveň by měli deaktivovat Wi-Fi. Naopak ti uživatelé, kteří se ještě s tímto problémem nesetkali a zároveň programů AVID využívají, by neměli své stroje za žádnou cenu vypínat do té doby, dokud nebude celá tato kauza vyřešena a problém opraven.

Vypadá to, že Hollywood není jedinou oblastí, kde se uživatelé programů AVID dostávají do problémů. Na Twitteru se v poslední době objevilo mnoho tweetů, kdy uživatelé upozorňují další uživatele k tomu, aby nevypínali svá zařízení. I přesto, že se prozatím ani společnost AVID, ani společnost Apple k této kauze nevyjádřila, tak už by se údajně mělo pracovat na řešení. I v tomto případě by možná všem uživatelům pomohlo, kdyby měli svůj operační systém macOS aktualizovaný na poslední verzi. Pokud se tedy i vy chcete vyhnout možným problémům, určitě se nebojte aktualizovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.