Zavřít reklamu

MacBooky a iPady se drží již řadu let zaběhlých LCD displejů, které jsou sice v obou případech vysoce kvalitní, avšak kvalit například OLED panelů nedosahují. To však hodlá Apple podle předního analytika Ming-Chi Kua již relativně brzy změnit. V druhé polovině příštího roku totiž hodlá představit 12,9” iPad Pro a 16” MacBook Pro se zbrusu novým typem displeje známým v současnosti nejvíce z televizí. 

Jednat by se konkrétně mělo o mini LED displeje, které chce Apple podle Kua přinést v dohledné budoucnosti na čtyři až šest svých produktů, přičemž začít chce právě na největším iPadu Pro a MacBooku Pro ve třetím čtvrtletí příštího roku. Tyto displeje by se měly vyrovnat OLED panelům známým z iPhonů jak v podání barev, tak v kontrastu, dynamickém rozsahu či prvotřídní černé. Mini LED panely jsou navíc vysoce energeticky úsporné, netrpí na vypalování a je možné je vyrábět ještě tenčí než OLED panely, což pro Apple výhra nejen u iPadů a MacBooků, ale i u budoucích Apple Watch či iPhonů, které se novinky zřejmě dočkají a to dle Kua v horizontu dvou až tří let. 

Co se týče dalších vylepšení 12,9” iPadu Pro a MacBooku Pro, na ty byl Kuo skoupý. Zmínil se totiž už jen o nových procesorech, které budou v obou zařízeních tepat a dodávat jim brutální výkon. Zatímco v případě MacBooku Pro o konkrétním čipu nehovořil, u iPadu Pro očekává A14X – tedy upravenou verzi mobilního A14, kterého se dočkají iPhony 12, s vylepšenou grafickou složkou. Jedná se tedy de facto o očekávaný procesor, který rozhodně nepřekvapí. 

Kuo se sice o ceně novinek nezmínil, dle zdrojů z předešlých týdnů však rozhodně nízká nebude. Přeci jen se bude jednat o zajímavou novinku, která posune celou produktovou řadu “Pro” na novou úroveň. Že si za tento posun Apple nechá pořádně zaplatit tak zřejmě nikoho příliš nepřekvapí. 

Související články

Dnes nejčtenější