Zavřít reklamu

Chytré hodinky Apple Watch rozhodně nejsou jen prodlouženou rukou vašeho iPhonu. Mnoho jablíčkářů je totiž využívá i jako svého osobního lékaře, navigátora či dokonce fitness trenéra, který je dokáže jednak namotivovat, ale také skvěle zaznamenat jejich sportovní aktivitu. Není se tak čemu divit, že jsou ve světě velmi oblíbené – a to dokonce i mezi surfaři. Jeden z nich se nyní podělil o svůj velmi zajímavý zážitek, ve kterém hrají právě Apple Watch hlavní roli. 

Přeš šesti měsíci si Robert Bainter vyrazil na svou oblíbenou pláž Huntington Beach v Kalifornii užít vlny na svém surfu, přičemž na ruce měl v tu chvíli Apple Watch Series 3. Pří sjíždění jedné z velkých vln však bohužel své hodinky ztratil a ani přes usilovné několikadenní hledání, při kterém zkoušel hodinky najít i přes Najít iPhone, je v hlubinách moře nenašel. Pomalu se tak začal smiřovat s tím, že o ně nadobro přišel, což se zdálo s přibývajícími dny od této nehody čím dál pravděpodobnější. Po neuvěřitelných šesti měsících se však stal malý zázrak. 

Surfaři, který si mezitím již zakoupil nové Apple Watch, někdo zavolal s tím, že hodinky našel a že by mu je rád vrátil. Rob samozřejmě na nic nečekal a vydal se k nálezci, který hodinky z moře vylovil při hledání mušlí asi pět kilometrů od místa, kde surfař hodinky ztratil. A pozor – ty byly po půl roce ve slané mořské vodě prakticky nepoškozené. Jedinou vadou na kráse byl drobný solný povlak, který se vytvořil na jejich displeji. Na funkčnosti Apple Watch se však nezměnilo zhola nic. 

Voděodolností Apple Watch Series 2, 3 a 4 se chlubí i samotný Apple, dle kterého by měly zvládnout ponor až do padesáti metrů. Obecně však doporučuje, aby je uživatelé využívali spíše v mělčí vodě a nevystavovali je například vodě stříkající, která by do nich mohla proniknout. S půlroční odolností ve slané vodě však zřejmě nepočítal ani samotný Apple. 

Pokud tedy máte strach z toho, že se vaše Apple Watch poškodí ponořením do vody, vaše obavy jsou zřejmě zbytečné. Na rozdíl od iPhonů, které i přes svoji voděodolnost po ponoření do vody mnohdy odchází, jsou totiž Apple Watch v tomto ohledu o poznání spolehlivější. Ani na ně se však bohužel záruka na poškození vodou nevztahuje. 

Související články

Dnes nejčtenější