Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Apple Watch již delší dobu, s největší pravděpodobností jste si již stihli osvojit většinu známých tipů a triků pro co nejefektivnější využívání svých chytrých hodinek. Novopečení majitelé ale jistě dnešní várku tipů uvítají – a možná v seznamu něco nového objeví i ostřílení uživatelé.

Nalezení iPhonu s LED notifikací

To, že majitelé Apple Watch mohou své chytré hodinky využít k nalezení iPhonu, je známá věc. Příslušná ikonka se nachází v Ovládacím centru hodinek a po klepnutí na ni se na hledaném iPhonu přehraje zvuk. Věděli jste ale, že kromě přehrání zvuku můžete za pomoci Apple Watch na svém iPhonu rozblikat také LED diodu? Stačí, když na svých Apple Watch ikonku dlouze podržíte namísto jednoduchého klepnutí. Kromě obvyklého tónu dojde na iPhonu také k rozsvícení LED diody.

Ještě lepší měření

Všechny modely Apple Watch využívají k měření srdečního tepu optický senzor, Apple Watch Series 4 jsou ale navíc ještě vybaveny elektrickým senzorem. Ten slouží především ke snímání záznamu EKG. Předností tohoto senzoru ale mohou využít i uživatelé z oblastí, ve kterých není funkce EKG k dispozici. Pro měření srdečního tepu elektrickým senzorem otevřete na vašich Apple Watch Series 4 aplikaci Srdeční tep a přiložte svůj prst na digitální korunku hodinek. Hodinky začnou váš tep snímat přesněji a ve vteřinových intervalech.

Změna zobrazení aplikací

Na Apple Watch jsou ikonky aplikací ve výchozím nastavení seskupené do útvaru, připomínajícího medovou plástev. Pokud vám ale více vyhovuje uspořádání do seznamu, není problém to změnit. Stisknutím digitální korunky přejděte na domovskou obrazovku vašich Apple Watch a pevně stiskněte jejich displej. Pak už jen stačí zvolit požadovaný způsob zobrazení aplikací. V režimu seznamu ale bohužel není možné měnit uspořádání aplikací – budou seřazeny abecedně.

Procento nabíjení v režimu nočního stolku

Ať už své Apple Watch nabíjíte prostřednictvím kabelu nebo v docku, v režimu Nočního stolku se vám míra nabití vždy zobrazí ve formě kruhového indikátoru. Z toho je ale obtížné odhadnout přesné procento nabití. Způsob zobrazení míry nabití ale můžete snadno změnit. Pro zobrazení přesného procenta nabití baterie stačí zlehka klepnout na kruhový symbol nabíjení.

Související články

Dnes nejčtenější