Zavřít reklamu

Na bezdrátovou nabíječku AirPower čeká velké množství jablíčkářů už zhruba rok a půl. Jejího představení jsme se totiž dočkali již na podzimní Keynote v roce 2017, avšak na pultech obchodů byste jí i nyní hledali marně. To zapříčinily problémy s jejím dokončením, které Apple donutily podle dostupných informací několikrát její koncept výrazně pozměnit. Nyní už má ale vyhráno. Alespoň to tvrdí čím dál více důvěryhodných zdrojů. 

Na začátku letošního roku obletěly svět zprávy o zahájení výroby jablečné bezdrátové nabíječky, díky čemuž se tak její příchod výrazně přiblížil. Tyto zprávy dnes potvrdil portál Wall Street Journal, jehož zdroje též tvrdí, že Apple na začátku letošního roku dal výrobě nabíječky zelenou a ta se tak mohla pozvolna rozjet na plné obrátky. A jelikož Apple zpravidla nové produkty představuje jen pár týdnů po spuštění jejich výroby, je prakticky jasné, že AirPower již klepe na dveře. 

Výjimečnost AirPower tkví hlavně v její schopnosti bezdrátově nabíjet až tři různá zařízení bez ohledu na to, jak je na nabíječku umístíte. Celý nabíjecí proces by měl zajišťovat systém malých cívek, které by měl dle dostupných informací určitým způsobem ovládat software vycházející ze systému iOS. Ten by měl mimo jiné i zajišťovat komunikaci nabíječky se zařízeními a řídit animace nabíjených produktů na displeji iPhonu položeného na ní – tedy věci, kterou nám Apple prezentoval již v září 2017. Nabíječka by měla též dle dostupných informací zvládat jablečné produkty nabít rychleji než konkurence. 

Co se týče ceny, o té se bohužel zatím jen spekuluje. Už mnohokrát se sice ve světě objevily zaručené informace, jelikož však nikdo doposud nevěděl, zda a kdy nabíječka dorazí, bylo třeba je vnímat s patřičnou rezervou. Nicméně už nyní je jasné, že se o levnou záležitost jednat nebude. Jelikož bude AirPower de facto jediný svého druhu, nechá si za ní Apple podle všech analytiků náležitě zaplatit. Její cena by se měla pohybovat zhruba kolem 6000 korun. Třeba však budeme po jejím zařazení do Apple Storu příjemně překvapeni. 

Související články

Dnes nejčtenější