Zavřít reklamu

Čekání je konečně u konce! Apple před malou chvílí skrze tiskovou zprávu představil druhou generaci sluchátek AirPods. Jejich design se sice oproti první generaci nezměnil, přibylo však pár velmi zajímavých vylepšení, která stojí rozhodně za pozornost. 

Hlavní zbraní nových sluchátek AirPods je čip H1, díky kterému sluchátka vydrží například o 50 % déle při telefonním hovoru ve srovnání s první generací. Čip by měl dále zrychlit párování mezi jednotlivými jablečnými produkty či umožňovat aktivaci Siri jen pomocí pokynu “Hej Siri” namísto poklepání na sluchátka. AirPody se tak svým způsobem opět mírně přiblíží iPhonům.

Nová generace sluchátek AirPods slibuje více než 24hodinovou výdrž, které samozřejmě docílíte pouze s plně nabitým nabíjecím pouzdrem. Při poslechu hudby se dostanete zhruba na 5 hodin výdrže, přičemž za 15 minut nabíjení v pouzdru jsou sluchátka nabita na další tři hodiny hraní. Co se pak týče hovorů, na jedno nabití by měla sluchátka zvládnout až tři hodiny.

Nabíjení sluchátek probíhá klasicky přes nabíjecí pouzdro. To ale nově podporuje bezdrátové nabíjení a chlubí se diodou na přední straně. Jedná se tedy o pouzdro, které nám Apple představil již před rokem a tři čtvrtě po boku iPhonu X. 

Nové AirPods si můžete zakoupit jak v balení s bezdrátově nabíjecím pouzdrem, tak i s pouzdrem klasickým. Cena sluchátek s bezdrátově nabíjecím pouzdrem je 5790 korun, cena s klasickým pouzdrem pak 4790 korun. Pokud pak vlastníte první generaci a rádi byste si bezdrátové nabíjení užili naplno, můžete si nové pouzdro dokoupit i samostatně. Jeho cena je 2290 korun. Co se týče dostupnosti, Apple vám sluchátka doručí mezi 26. až 28. březnem a to bez ohledu na to, po jaké variantě sáhnete. 

Související články

Dnes nejčtenější