Zavřít reklamu

Ani nové AirPods, ani bezdrátová nabíječka AirPower a dokonce ani nová jarní edice řemínků pro Apple Watch. K dnešnímu vypnutí Online Storu se Apple odhodlal kvůli představení dvou nových iPadů – konkrétně iPadu Air a iPadu mini. A právě na prvního z nich se podíváme v následujících řádcích. 

Nový iPad Air se bude dle slov Applu hodit jak běžným uživatelům, tak i profesionálům. Jeho srdcem je totiž čipset A12 Bionic, který Apple poprvé představil u loňských iPhonů. Co se pak týče jeho displeje, ten narostl ze standardních 9,7” na 10,5”. Jedná se o Retinu s podporou True Tone a rozlišením 2224 x 1668 bodů při 264 ppi. Displej je na rozdíl od 6. generace iPadu plně laminovaný, díky čemuž může být iPad o něco užší než jeho předchozí generace, avšak při jeho rozbití je nutná jeho kompletní výměna. 

Novinka se stejně jako loňský iPad 6. generace chlubí podporou Apple Pencil a Smart Keyboard. Potěší i 8 MPx zadní a 7 MPx přední fotoaparát, díky kterým zachytíte velmi kvalitní fotky a 1080p HD videa. Velmi solidní je i výdrž jeho baterie. Ta se totiž dle Applu pohybuje kolem deseti hodin, díky čemuž vám bez větších problémů vydrží celý pracovní den. 

Co se týče rozměrů, novinka je 250,6 mm vysoká, 174,1 mm široká a 6,1 mm tlustá. WiFi model váží 456 gramů, model s podporou LTE pak o 8 gramů více – tedy 464 gramů. Poměrně zajímavé je, že LTE verze přichází s upgradovaným krytem pro anténu, který nyní netvoří velký a poměrně nevzhledný kus plastu, ale slabý proužek, který můžete znát třeba z loňských iPadů Pro. Nové iPady Air pak Apple prodává ve stříbrné, vesmírně šedé a zlaté variantě s úložišti 64 GB a 256 GB. 

Jelikož tablet přichází s klasickým rámečkovým designem, samozřejmě na jeho spodní straně naleznete kulaté tlačítko s Touch ID. Těšit se ale můžete i na klasický Lightning konektor a dokonce i 3,5 mm jack konektor, od kterého Apple postupně upouští. 

Že je novinka jakýmsi mezistupněm mezi levným iPadem 6. generace a iPadem Pro nedokazuje jen jeho výbava, ale také ceny. Ta totiž začíná u modelu se 64 GB úložištěm na 14 490 korunách, za variantu s 256 GB si pak Apple účtuje 18 990 korun. Novinka bude podle webu Applu dostupná až na začátku dubna – s dnešním objednáním jí dostanete konkrétně 3. až 5. 

ipad air fb

Dnes nejčtenější

.