Zavřít reklamu

Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali. Společnost Apple dnes představila zbrusu nový iPad mini, který v jeho nabídce nahradil stařičký iPad mini 4, jehož představení jsme se dočkali už v roce 2015. Jelikož je však tento model mezi uživateli stále poměrně populární, rozhodl se jej Apple po letech upgradového půstu oživit několika pěknými vylepšeními především v jeho útrobách.

iPad mini je osazen čipem A12 Bionic s Neural Enginem, který tepe i ve vloni představených iPhonech XS a XR. Jeho Retina displej s úhlopříčkou 7,9 palce disponuje True Tone zobrazením a rozlišením 2048 × 1536 při 326 ppi. Tablet rovněž nabízí kompatibilitu s Apple Pencil, čímž se odlišuje od svého předchůdce.

Co se týče rozměrů, iPad mini vychází z těla svého předchůdce. Je 203,2 mm vysoký, 134,8 mm široký a 6,1 mm tlustý. Jeho váha je pak u WiFi verze 300,5 gramů, u modelu s podporou LTE pak tablet přibral na 308,2 gramů. Novinka tedy jak Wi-Fi, tak i LTE 4G konektivitu a na jedno nabití slibuje výdrž až deset hodin. Nejnovější malý jablečný tablet je vybaven funkcí Touch ID. Apple u nového iPadu nabízí široké možnosti využití v oblasti kreativity, samozřejmostí jsou dispozice pro rozšířenou realitu i působivé herní možnosti.

Nový iPad mini je vybaven 8MP zadní kamerou a přední 7MP FaceTime HD kamerou pro dokonalá selfie i kvalitní FaceTime hovory. Nový iPad mini se prodává ve vesmírně šedé, stříbrné i rose gold variantě s 64GB a 256GB úložištěm, jeho cena začíná na 11 490 korunách. A pozor, stejně jako u iPadu Air u tohoto modelu Apple zachoval 3,5 mm Jack konektor.

Související články

Dnes nejčtenější