Zavřít reklamu

Teprve před pár dny přidal Apple do svého App Storu nový iPad mini. Již dnes přišly největší světové magazíny s jeho recenzemi, které jej ohodnotily především kladně – avšak je nutno si uvědomit pár faktů. Měli bychom počítat s tím, že nový iPad mini není v žádném směru revolučním tabletem, tudíž bychom mu neměli přisuzovat obrovské ambice. Jedná se o krásný, evoluční počin, který si díky svým přednostem svou cílovou skupinu bez jediného problému určitě najde.

Nový iPad mini (Apple):

Co možná může spoustu potencionálních zákazníků zklamat je design. Ten se totiž vůbec nezměnil, přičemž spousta z nás očekávala, že se dočkáme nového iPadu, který bude disponovat stejným vzhledem, jako loni vydaný iPad Pro. Naštěstí se patřičná obměna dostala vnitřním komponentům. Rozhodně se totiž nyní jedná o nejlepší malý tablet na trhu. Pokud byste v této cenové výši hledali pořádně, rozhodně byste mohli najít i lepší model, avšak nikdy nenajdete něco, co by v tak malém těle skrývalo tak ohromný výkon.

CNBC

Podle portálu CNBC je chybou především určitá zastaralost. V roce 2019 by totiž od iPadu čekali implementaci biometrické autentizace Face ID a především přechod na totožný design s loňským iPadem Pro. Co je však obrovským plusem je masivní vylepšení na poli procesoru a obrazovky. iPad mini nadále doporučují především uživatelům, kteří vyhledávají výkonný tablet s kompaktními rozměry. Pokud pro ně ale velikost není překážkou, měli by sáhnout raději po klasickém 9,7″ iPadu, nebo si připlatit za iPad Air, který stejně jako mini nabídne procesor A12.

Engadget

Magazín Endgadget má na nový iPad mini velmi podobný názor, jako většina ostatních. Stručně se dá říci, že se jedná o dokonalé, přenosné zařízení, které bohužel není tím pravým ořechovým pro většinu uživatelů. Tento nový jablečný tablet je sice možná výkonný, ale v roce 2019 není až natolik využitelný. Proč si kupovat malý, kompaktní iPad mini, když můžeme mít téměř 10″ iPad za ještě levnější cenu?

Snímky nového iPadu mini zveřejněné magazínem Engadget:

Fast Company

Naposled jsme se dočkali iPadu mini před více než třemi lety, která vypadala naprosto totožně s tou letošní. Je však nutno podotknout, že přestože byly zachovány stejné rozměry displeje, tak došlo k vcelku podstatnému pokroku. Obrazovka nyní disponuje jasem o 25 procent vyšším, nabízí širší barevné spektrum a nabídne pokročilou jablečnou technologii True Tone. Výkon můžeme přirovnat k loňským iPhonům, jelikož i v iPadu mini nalezneme procesor Apple A12 Bionic, který nemá žádný problém pracovat s grafikou, a nebo rozšířenou realitou. Lidé by si však měli uvědomit, že přestože se jedná oproti konkurenci o vcelku drahé zařízení, které disponuje malými rozměry, bude možné ho užívat hned několik let. To jablečnému tabletu dává obrovskou výhodu a my bychom ji neměli přehlížet.

Laptop Mag

V poslední době je již zvykem vydávat stále větší a větší telefony. Proč bychom si tedy nyní měli pořizovat malý tablet? Mezi námi se určitě najde spousta uživatelů, kteří svůj dosavadní iPad mini milují, a to především díky jeho kompaktním rozměrům. Tablet je ideální například pro malé děti, které si na něm mohou bez jediného problému například kreslit. Jedinou chybou jsou poměrně široké okraje. Pokud by je Apple zmenšil, mohl by pohodlně nabídnout 8,5″ displej ve zcela stejném těle.

Mashable

Magazín Mashable se opět opírá o fakt, že přestože produkt není nijak revoluční, jedná se o nejlepší malý tablet na celém dosavadním trhu. Jedinou změnou u nového iPadu mini je jeho výkon. Ten se opět posunul na zcela novou úroveň, avšak stále zůstává lepší volbou sáhnout po klasickém iPadu, na kterém navíc ušetříme 2 500 korun.

PC Mag

Podle internetového portálu PC Mag je nový iPad mini určen především pro podnikatele, než pro klasické spotřební uživatele. Plně využít ho mohou například jednotlivé restaurace, poštovní doručovatelé a podobní zaměstnanci. Výhodou navíc je možnost koupě modelu s podporou LTE, která se právě těmto lidem může při jejich práci značně hodit. Tento nový jablečný tablet je navíc perfektní volbou pro psaní poznámek a tvoření nákresů a v PC Magu se stal dokonce samotnou volbou redakce.

Pocket Lint

Pokud chcete iPad, avšak 9,7″ je pro vaše potřeby vskutku mnoho, sáhněte po iPadu mini. Tímto se řídí v redakci Pocket Lint a nový jablečný tablet hodnotí vcelku kladně. Jeho hlavní vylepšení představuje především procesor A12 Bionic, který si poradí téměř s čímkoliv, co po něm budete požadovat. Za zmínku taktéž stojí perfektní kompatibilita s Apple Pencil a externí klávesnicí třetí strany, jelikož Apple pro svůj model mini bohužel žádnou nenabízí. iPad mini je bezkonkurenčně nejlepším kompaktním tabletem, který za jeho cenu rozhodně stojí.

Snímky nového iPadu mini zveřejněné magazíne Pocket Lint:

TechCrunch

Jak již bylo zmíněno výše, nový iPad mini rozhodně nemíří na klasické uživatele, a to především kvůli jeho velikosti. Jeho schopností nejlépe využijí zaměstnanci několika podniků, kde se jim tento jablečný tablet stane extrémně nápomocným. Je proto si nutno uvědomit, na koho tímto produktem Apple cílil a nepožadovat po něm něco, pro co vlastně nebyl stvořen. Pokud však toužíte po malém tabletu, rozhodně zvolte iPad mini, nezklame vás.

The Verge

Podle magazínu The Verge je vše vcelku jednoduché. Milujete kompaktní rozměry? Kupte si iPad mini. Tento tablet vás totiž rozhodně nezklame, jelikož disponuje výkonem stejným jako nový iPad Air nebo loňský iPhone XS. Pokud však vlastníte starší model mini a rozhodnete se přejít na letošní verzi, možná dokonce nezpozorujete jediný rozdíl. Výhodou nadále je klasický 3,5mm jack pro sluchátka, od kterého v poslední době Apple upouští. Bohužel za zmínku stojí, že kalifornský gigant mohl byť jen jemně zúžit okolní rámečky a přejít na rychlejší USB-C nabíjení.

Snímky nového iPadu mini zveřejněné magazíne The Verge:

Wired

Názor magazínu Wired se moc neliší od výše zmíněných výpovědí. Pokud zkrátka milujete starý iPad mini a tablety menších rozměrů, rozhodně byste měli sáhnout po tomto nejnovějším modelu. Tento nejmenší jablečný tablet nabídne neuvěřitelný výkon a podporu s Apple Pencil. Jedinou chybu kterou má je, že je kompatibilní pouze s Apple Pencil první generace, což se dá poněkud přehlédnout. Rozhodně iPad mini nepůjde tolik na odbyt jako jeho větší sourozenci, avšak rozhodně si svou cílovou skupinu najde.

V závěru se dá říci, že iPad mini je perfektním tabletem s úžasným výkonem a dokonalými kompaktními rozměry. Jeho hlavní nepřehlédnutelné chyby jsou poměrně široké rámečky – totožné jako u minulého modelu – a absence biometrické autentizace Face ID. Jak však napsali naši kolegové ze zahraničních redakcí, tento nejmenší jablečný tablet si cestu ke svým zákazníkům rozhodně najde.

ipad-mini-verge-7

Dnes nejčtenější

.