Zavřít reklamu

Oba jablečné tablety, které Apple včera znenadání představil, disponují procesorem A12 Bionic, který tepe i v nejnovějších iPhonech XS, XS Max a XR. První benchmarky nových iPadů se na portálu Geekbench objevily chvíli po oficiálním představení, respektive objevil se benchmark zařízení s označenim iPad11,2. Prozatím není jisté, zda-li se jedná o iPad mini páté generace, či o nový iPad Air. Jelikož však mají obě zařízení stejný procesor a jsou si velmi podobné i v dalších specifikacích, dá se předpokládat, že budou oba zhruba stejně výkonné.

Zařízení, které v Geekbenchi získalo název iPad11,2, disponuje 3 GB paměti RAM, což je stejné množství, jako má iPhone XR. Oproti iPadu Pro nebo iPhonu XS či XS Max je to však o 1 GB méně. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak v těle tepe procesor A12 Bionic, taktovaný na 2,49 GHz. Testovaný iPad si vysloužil skóre 4806 pro jedno jádro, vícejádrový výkon byl poté ohodnocen číslovkou 11607. Pochopitelně jsou tyto výsledky prakticky totožné, jako u nejnovějších iPhonů. S iOS 12.2 přišla pouze lehká optimalizace, což dělá testovaný iPad o nepoznání rychlejší. 

S největší pravděpodobností budou vnitřnosti obou nových iPadů totožné. Pro potvrzení si však ještě musíme počkat, dokud se na Geekbenchi neobjeví i benchmark druhého zařízení. Nový iPad mini je vybaven 8MP zadní kamerou a přední 7MP FaceTime HD kamerou pro dokonalá selfie i kvalitní FaceTime hovory. K dispozici je ve vesmírně šedé, stříbrné i gold variantě s 64GB a 256GB úložištěm a jeho cena začíná na 11 490 korunách. Nový iPad Air disponuje prakticky totožným vybavením, pouze větším displejem. Jeho cena začíná na 14 490 korunách.

Nový iPad Air:

Související články

Dnes nejčtenější