Zavřít reklamu

Samsung před pár dny vydal Galaxy Note 10, který je v současné době vlajkovou lodí jihokorejské společnosti. Jako obvykle se po jeho uvedení strhla lavina srovnávacích testů. Tesetři z DxOMark tradičně testují fotoaparáty nových smartphonů a porovnávají je s těmi dosud nejlepšími. Jinak tomu není ani u Samsung Galaxy Note 10+ 5G, který je tou nejlepší verzí řady Note 10. Jak tedy novinka dopadla?

Fotografická výbava nového Note 10 je velmi slušná. Máme zde 12 MPx Dual Pixel s optickým zoomem a proměnlivou clonou, 16 MPx ultraširokoúhlý objektiv, 12 MPx teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem a v případě Note 10 + i ToF snímač, který lze zjednodušeně popsat jako technologii měřící vzdálenost mezi snímačem a předměty nacházející se před ní. V předním otvoru pak nalezneme 10 MPx fotoaparát s podporou HDR.

A jak Samsung Galaxy Note 10+ 5G v testech obstál? Na výbornou. Podle DxOMark je v tomto smartphonu nejlepší mobilní fotoaparát na světě. V testu zadní kamery obdržel 113 bodů a o 1 bod tak porazil Huawei P30 Pro. Už téměř rok starý iPhone XS Max je v tomto žebříčku na desátém místě se 105 body. Vlajková loď Samsungu si vedla skvěle i v testu selfie kamery, kde obdržela 99 bodů a porazila o jeden bod dosud kralující Asus Zenfone 6. I v tomto testu je iPhone XS Max na desátém místě, a to se ziskem 82 bodů. Recenzenti si u zadního fotoaparátu pochvalují především 2x optický zoom, vyvážení bílé, nízký šum, vysokou úroveň detailů, vylepšený bokeh efekt a bleskové a spolehlivé automatické zaostřování. V galerii na boku tohoto odstavce se můžete podívat na fotografie pořízené Samsungem Galaxy Note 10+, Huawei P30 Pro a iPhonem XS Max. Jedná se vždy o trojici fotek zachycující stejný objekt, aby bylo porovnání fotoaparátů co možná nejjednodušší. První fotkou je vždy ta pořízená na Galaxy Note 10+, druhou ta z Huawei P30 Pro a třetí iPhone XS Max.

Samsung Galaxy Note 10+ 5G do třetice ovládl i video test, kde dosáhl 101 bodů. Recenzenti vychválili poměrně široký dynamický rozsah téměř za všech podmínek. Rovněž se jim líbily dobré detaily a chování videa ve vysoce kontrastních podmínkách, kde obraz vykazoval minimum šumu. Stejně jako u fotoaparátu je zde rychlé a přesné automatické zaostřování se spolehlivou funkcí Sledování objektu. Na video natočené DxOmark tímto smartphonem v porovnání s iPhonem XS Max se můžete podívat pod článkem.

Souvisejíci

Ruku na srdce, Samsung Galaxy Note 10 se povedl. Ovšem je třeba mít na paměti, že technologie ve smartphonech se vyvíjí neuvěřitelným tempem a s trochou nadsázky se dá říct, že pár měsíců starý smartphone už zkrátka to nejlepší nabídnout nemůže. My netrpělivě vyčkáváme na příchod letošních iPhonů a věříme, že jako každý rok jablečné smartphony žebříčky výkonu a kvality fotoaparátů pořádně zamávají. Možná vás tento smartphone od Samsungu zaujal. Pokud ano, můžete si jej předobjednat pod tímto odkazem. Novinka tu jde sehnat s velmi zajímavými výkupními bonusy i mnohými dalšími benefity.

 

Související články

Dnes nejčtenější

.