Zavřít reklamu

O víkendu prosákla na světlo světa zpráva o tom, že se Apple chystá i letos udělat v názvech iPhonů zajímavou změnu. V názvu minimálně jednoho letošního iPhonu se má totiž objevit “Pro”, které můžeme v současnosti nalézt maximálně u Maců a iPadů, jejichž názvosloví by se nejspíš Apple rád počínaje letošními iPhony přiblížil. Že se takto pojmenovaných jablečných telefonů skutečně dočkáme před pár hodinami potvrdil i reportér Mark Gurman z Bloombergu, jehož zdroje jsou zřejmě těmi nejpřesnějšími v Apple světě. Informace, které Gurman vypustí na světlo světa, tak lze brát jako téměř 100% pravdivé.

Gurman na svém Twitteru sdílel tweet zabývající se Apple Card a cashbackem, který nabízí v rámci nákupu Apple produktů. Konkrétně ke tweetu napsal, že se těší na slevu, kterou získá díky Apple Card při pořízení nového iPhonu 11 Pro, čímž nový název potvrdil. Nutno však podotknout, že stále nevíme, zda se tak bude jmenovat “jen” větší 6,5” model, či tak Apple nazve oba své prémiové modely s OLED displeji. Z logiky věci se zdá ale pravděpodobnější druhá varianta, jelikož prémiové modely se od sebe mají lišit jen a pouze úhlopříčkou displeje a kapacitou baterie. Ostatní výbava by však měla být u obou modelů stejná a tudíž by bylo vcelku zvláštní, kdyby se menší jmenoval iPhone 11 a větší iPhone 11 Pro, když Pro funkce nabídne i model menší. Na druhou stranu, název iPhone 11 Pro Max (či Plus) není žádné terno a jeho použití by bylo zajisté mnohými kritizováno.

Kdy přesně Apple letošní iPhony představí je zatím ve hvězdách. Pozvánky na Keynote, která jim bude věnována, totiž rozesílá zpravidla poslední srpnové dny. Při pohledu do kalendáře se ale zdá letos jako jeden z nejpravděpodobnějších termínů úterý 10. září. Moudřejší ale budeme až v následujících týdnech, kdy pozvánky na Keynote dorazí.

Dnes nejčtenější

.