Zavřít reklamu

Zatímco před pár lety nevyvolávaly názvy chystaných iPhonů prakticky otázky, jelikož se Apple držel zaběhlého schématu číslo : číslo + S : číslo : číslo + S, od předminulého roku už toto pravidlo tak úplně neplatí. Místo iPhonů 7s jsme se totiž dočkali rovnou “osmiček” označených klasickými arabskými čísly, ke kterým přibyl i iPhone X, tedy označený římským číslem. Vloni sice Apple “eskové” iPhony představil, přidržel se však tentokrát netradičního římského čísla a navrch přidal k nejlevnějšímu modelu písmeno R. A aby toho nebylo málo, zaběhlé označení Plus pro větší modely předělal na Max. Ani letos však nebude názvové rošády podle čerstvých informací konec.

Podle velmi přesného leakera CoinXe, který vloni předpověděl s velkým předstihem názvy iPhonů, výchozí tapety, hmotnost modelu XS Max či asymetrické uspořádání spodních otvorů, se dočkají letošní iPhony přípony Pro. Z tweetu, ve kterém název poodhalil, však není bohužel zcela jasné, zda se této přípony dočká jen jeden model či jich bude více. Z logiky věci lze ale předpokládat, že jako Pro označí Apple oba modely s OLED displejem, které by se od sebe neměly lišit ničím jiným nežli velikostí. Otázkou ale je, jak tyto modely odliší od sebe, jelikož název iPhone 11 a iPhone 11 Pro Max zní skutečně šíleně. Mnohem pravděpodobněji se tak jeví úplné vynechání číslovek, kdy nástupce modelu XR by byl “jen” iPhone či iPhone Air (o použití slova Air však leaker neinformoval) a OLED modely pak iPhone Pro a Pro Max. Tímto krokem by tak Apple částečně sjednotil názvy iPhonů s iPady a MacBooky, u kterých již označení Pro využívá dlouhé roky. 

V tuto nelze  slova leakera jakkoliv potvrdit, jelikož o použití “Pro” pro označení iPhonů jsme doposud od jiného zdroje neslyšeli. Na druhou stranu, nasazení nového systému pojmenování iPhonů by dávalo vzhledem k ostatním produktům v portfoliu Applu i zmatkům, které se podařily kvůli novinkám v pojmenování vytvořit, rozhodně smysl. Něktří leakeři navíc již naznačovali, že i letos dojde k názvovému „zemětřesení. Až následující týdny však ukážou, zda se k tomuto kroku Apple odhodlal či nikoliv. 

Související články

Dnes nejčtenější

.